Jest prokuratorskie śledztwo w OCZ. Dotyczy „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej”

1
Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie "wyrządzenia znacznej szkody majątkowej", do czego miało dojść w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia. Jak informuje prokuratura, szkoda miała zostać wyrządzona poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez członków zarządu szpitala.

Śledztwo dotyczy okresu od 1 stycznia 2018 roku do 21 października 2021 roku. Jak poinformował w rozmowie z portalem wlkp24.info Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, dotyczy ono „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Ostrzeszowskiemu Centrum Zdrowia przez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez członków zarządu OCZ”. – W konsekwencji przez niewłaściwe zarządzanie środkami finansowymi, wyrządzenia temu podmiotowi znacznej szkody majątkowej, a zatem o czyn z art. 296, par. 1 Kodeksu Karnego oraz art. 231, par. 1 Kodeksu Karnego – informuje Marcin Kubiak.

Jak poinformował prokurator postępowanie dotyczy działalności osoby aktualnie pozostającej poza strukturą spółki. – W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego prokurator zgromadzi dokumentację oraz rozważy przesłuchanie świadków w celu zilustrowania tych okoliczności, o których wspomniałem, a więc podejrzenia popełnienia czynu zabronionego – dodaje Kubiak.

Postępowanie toczy się w fazie „in rem”, a więc w sprawie, a nie przeciwko komuś. Na tę chwilę nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Osadzic i do pierdla Towarzystwo brac, a tam przymusowe roboty na utrzymanie, skoro ktos zajmuje stanowisko i nie potrafi podejmowac wlasciwych decyji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick