DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Jest pan nieprzygotowany". Spór o zyski OZC w studiu TV Proart. Oglądaj premierę programu

Gorąca dyskusja na temat OZC-u. Mikołaj Kostka i Dawid Korzeniewski w studiu Telewizji Proart.

WIĘCEJ NA TEMAT OZC-U:

Wracamy do tematu cen energii za ciepło z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Część mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nie chce się pogodzić z wysokimi cenami. Oczekują od władz OZC-u wyjaśnień i dlatego planują spotkać się z prezesem spółki Mariuszem Bolachem w czwartek o 17:00 (miejsce: Centrum Usług Wspólnych).

W środowym wydaniu programu „W punkt” na antenie Telewizji Proart będzie na ten temat dyskusja. Gośćmi Magdaleny Wojciechowskiej będą wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka i radny Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Dawid Korzeniewski.

Szczególnie wysoką temperaturę przybrała dyskusja na temat zysków i strat OZC-u w kontekście inwestycji w odnawialne źródeł energii. Rajca z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wspomniał o zysku spółki w kwocie 17 mln zł, co zdementował wiceprezydent Kostka twierdząc, że radny „szerzy dezinformację”. – Przepraszam. Nie można tak. Jest pan nieprzygotowany. Nigdy w spółce nie było zysku na poziomie 17 mln zł. To jest nieprawdziwa informacja – podkreślił zastępca Beaty Klimek.

Na te zarzuty odpowiedział radny Korzeniewski: – Dochód spółki, który w roku 2020 przedstawialiście na sesjach Rady Miejskiej, mówiliście wyraźnie, że 17 mln zysku spółka miała. Niech mi pan nie zarzuca, że nie jestem przygotowany, bo jestem przygotowany dokładnie.

Szerszą dyskusję na ten temat znajdziesz w materiale wideo poniżej, a premierę programu „W punkt” obejrzysz już w środę (14 lutego) w Telewizji Proart o 18:05.

12 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • O
  Oleg

  środa, 14 lutego, 2024

  Nie dajmy się zwodzić cwaniaczkom, którzy chcą się na sprawie wywindować, zwłaszcza, że mamy wkrótce wybory samorządowe.

  Odpowiedz
 • J
  Jola

  środa, 14 lutego, 2024

  550 mln pozyskane przez miasto i spółkę naprawdę robi wrażenie. Brawo Panie Kostka. Jak zawsze merytorycznie, konkretnie i zdecydowanie.

  Odpowiedz
  • O
   ostrowianin

   czwartek, 15 lutego, 2024

   Pożyjemy zobaczymy. Wice Kostka słynie z powiadania bajek. Tak jak opowiada od miesiąca, że wniosek OZC do URE zawierał obniżkę taryfy o 25%. a URE dementuje. Obiecanki cacanki, a wybory za niecałe dwa miesiące.

   Odpowiedz
  • M
   myślący

   czwartek, 15 lutego, 2024

   Spokojnie, poczekaj. Za parowozownią też jest piękne centrum treningowe z… szatniami w barakach. Na propagandowych, nachalnych, irytujących bilbordach tych szczegółów nie zobaczysz.

   Odpowiedz
 • T
  Ty

  środa, 14 lutego, 2024

  Chyba sobie sam to napisałeś

  Odpowiedz
 • CRDK
  Członek RN Dawid Korzeniewski

  środa, 14 lutego, 2024

  https://bip.pkw-sa.pl/organy-spolki

  Odpowiedz
  • P
   Pytanie

   czwartek, 15 lutego, 2024

   A ten tam po co?

   Odpowiedz
   • M
    Miastowy

    sobota, 17 lutego, 2024

    Partyjniak pisowski tłustym kotem

    Odpowiedz
 • P
  Podatnik.

  środa, 14 lutego, 2024

  Jola czy Beata? Oto jest pytanie.

  Odpowiedz
 • D
  Damian

  środa, 14 lutego, 2024

  Trzeba pognać carycę i jej przydupasów innego rozwiązania nie widzę 😏 katastrofą będzie dla Ostrowa kolejna kadencja tej Pani już nie mówiąc o tym jak powiększyła dług Ostrowa przez te lata.

  Odpowiedz
  • M
   MArian

   poniedziałek, 19 lutego, 2024

   Jaki dług? Ostrów w porównaniu do innych miast nie jest zadłużony mocno. Jakieś 30 % to tyle co nic

   Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  czwartek, 15 lutego, 2024

  Ciekawe, czy na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa OZC z mieszkańcami pojawi się pierwszy bezczelny kłamczuch urzędu i czy znowu będzie łgać „kochanym mieszkańcom” w żywe oczy.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz