DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jest dawca szpiku dla emerytowanego strażaka z Ostrowa!

Jacek Oblamski ma 53 lata i jest emerytowanym strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. W zeszłoroczne wakacje usłyszał wyrok – ostra białaczka szpikowa.

Koledzy ze straży pożarnej nie czekali wtedy ani chwili i postanowili wraz z fundacją DKMS zorganizować zbiórkę szpiku. 8 grudnia w galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim oraz 15 grudnia w galerii Amber w Kaliszu, każdy mógł przyjść i zapisać się do bazy dawców szpiku.

CZYTAJ: Niósł pomoc innym, teraz sam jej potrzebuje. Akcja dla ostrowskiego strażaka!

Dziś otrzymaliśmy świetną wiadomość – Jacek Oblamski jest już po przeszczepie! – Już 19 lutego, Jacek przyszedł do nas i powiedział, że znalazł się dawca. Nie chciał wtedy zapeszać, bo dobrze wiedział, że od znalezienia dawcy do przeszczepu jest jeszcze długa droga. Operacja miała odbyć się już 27 lutego, ale z przyczyn nie do końca mi znanych, nie odbyła się. Dzisiaj mogę już oficjalnie potwierdzić, że w piątek, 1 marca Jacek przeszedł przeszczep szpiku. Przebywa w szpitalu w Poznaniu i jest z nim najbliższa rodzina. Mamy nadzieję, że szpik się przyjmie i wszystko będzie w porządku – poinformował portal wlkp24.info bryg. Jacek Wiśniewski, komendant PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    Jola

    niedziela, 3 marca, 2019

    Rewelacja!!!!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz