Niósł pomoc innym, teraz sam jej potrzebuje. Akcja dla ostrowskiego strażaka!

0
Jacek Oblamski ma 53 lata i jest emerytowanym strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. W tegoroczne wakacje usłyszał wyrok - ostra białaczka szpikowa. Wciąż nie znaleziono dla niego dawcy szpiku, a jego przeszczep to jedyny ratunek. W akcję włączyli się strażacy! I my możemy pomóc. Wystarczy zarejestrować się w bazie dawców szpiku fundacji DKMS.

Mam na imię Jacek i mam 53 lata. Całe moje życie związane jest z Ostrowem Wielkopolskim. Tutaj skończyłem szkołę i pracowałem, tutaj są moi przyjaciele i rodzina. Jestem emerytowanym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej. Przejście na emeryturę dało mi dużo wolnego czasu, który spędzam z moją żoną Izą – jesteśmy już razem 26 lat. 

W drugiej połowie czerwca, z powodu złego samopoczucia, trafiłem do szpitala. Już na początku lipca zapadła diagnoza – ostra białaczka szpikowa. Obecnie jestem w trakcie przyjmowania drugiej chemioterapii, ale konieczny będzie przeszczep szpiku. 

To fragment listu od strażaka, który całe życie niósł pomoc innym, a teraz sam jej potrzebuje.

Z liczby 1 565 996 zarejestrowanych dawców w Polsce i z 30 baz na całym świecie, wciąż nie udało się znaleźć dawcy. Koledzy z ostrowskiej jednostki postanowili poruszyć niebo i ziemię i zorganizować rejestrację w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kaliszu.

8 grudnia od godziny 9.00 do 21.00, w galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim oraz w galerii Amber w Kaliszu, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Kolejna taka okazja pojawi się 15 grudnia od godziny 12.00 do 18.00 w ostrowskim ratuszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick