Jest coraz gorzej. W ostrzeszowskim szpitalu szykują łóżka covidowe

1
Zakażeń coraz więcej przybywa, a szpitale w południowej Wielkopolsce szykują się na nadejście czwartej fali koronawirusa. Gotowy na zakażonych pacjentów będzie m.in. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Pojawi się tam 51 łóżek. Dyrekcja zapewnia jednak, że żaden oddział nie zostanie zamknięty.

Łóżka covidowe pojawią się w ostrzeszowskim szpitalu od soboty. Wtedy też placówka zacznie przyjmować pacjentów z COVID-19 z terenu całej Wielkopolski. – Będziemy mieć do dyspozycji 51 łóżek w tym 4 respiratorowe – informuje Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor ds. medycznych tamtejszego szpitala.

Dyrekcja zapewnia, że żaden z oddziałów nie zostanie zamknięty. – Będą wydzielone strefy dla pacjentów z ujemnym wynikiem testu i dla tych chorych na COVID-19. Każdy z oddziałów będzie funkcjonował normalnie i przyjmował pacjentów – dodaje Iwaszkiewicz.

50 łóżek covidowych już funkcjonuje w Pleszewskim Centrum Medycznym. Wszystkie łóżka respiratorowe są zajęte. – To są pacjenci w złych stanach. Wymagają silnej tlenoterapii. Ponad 90% to niestety osoby niezaszczepione – mówi dr n. med. Ryszard Bosacki z pleszewskiego szpitala.

Według środowego raportu Ministerstwa Zdrowia przybyło ponad 10 tysięcy nowych zakażeń. Zmarły 124 osoby. Oto, jak przedstawia się sytuacja w południowej Wielkopolsce: powiat ostrowski (17/0), Kalisz (7/0), powiat kaliski (5/0), powiat kępiński (3/0), jarociński (3/0), ostrzeszowski (2/0), krotoszyński (2/0) i pleszewski (2/0).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick