DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jest areszt dla 19-latka. Prokuratura wyjaśnia sprawę śmiertelnego potrącenia

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Nie żyje 20-latka. Potrącenie na pasach w Jarocinie

Prokurator postawił zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. To ciąg dalszy sprawy, o której pisaliśmy w poniedziałek. Do potrącenia 20-letniej rowerzystki doszło w Jarocinie na dawnym odcinku DK11 w kierunku Cielczy. 19-letni kierowca BMW usłyszał w środę zarzut. – Prokurator przedstawił mu zarzut dotyczący tego, że poza terenem zabudowanym, ale na drodze z administracyjnym ograniczeniem prędkości do 50 km/h, na prostym odcinku drogi, na przejściu dla pieszych, kierując samochodem osobowym marki BMW, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że jechał z prędkością wyższą, niż dopuszczalna. Nienależycie obserwował pojazdy i zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych i przeprowadzającej przez to przejście rower pokrzywdzonej – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Rowerzystka zmarła na miejscu. Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 19-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku. Nastolatek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • EP
    Emeryt pkp.1

    środa, 18 maja, 2022

    Taki gówniarz powinien jechać hulajnogą napędzaną nogą, a nie BMW . Chyba, że takim modelem dla 6 cio latków na baterie !!!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz