Zbiorą pieniądze dla małej Martusi poprzez sport! Ostrów pomaga biegiem charytatywnym

1
Już 13 pażdziernika w Ostrowie Wielkopolskim nadarzy sie okazja, by poprzez sport pomóc innym. Tym razem w ramach akcji Ostrów pomaga, odbędzie się bieg dla małej Martusi, która choruje na wielotorbielowatość i dysplazję nerek. Leczenie zaledwie dwuletniej dziewczynki jest niezwykle kosztowne. Można jej pomóc, jednocześnie robiąc coś dla swojego ciała i ducha!

“Marta Ratajczak urodziła się w 2017r. z wielotorbielowatością i dysplazją nerek. Jej nerki pracują obecnie na poziomie 27% wydajności. Jest to choroba postępuję i jest nieuleczalna, nieuchronnie zbliża ją do dializ i w przyszłości do przeszczepu nerki. W chwili obecnej dzięki odpowiedniej diecie (pozbawionej fosforanów, potasu, ograniczeniu białka, specjalnemu mleku, które nie jest dostępne w Polsce, jest sprzedawane na receptę i nie jest w żadnym stopniu refundowane) i lekom choroba Martusi jest pod kontrolą, ale w każdej chwili stan jej zdrowia może się pogorszyć. Dojazdy do ICZMP (Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki) w Łodzi, gdzie jest leczona oraz leki przyjmowane każdego dnia generują duże koszty. Pomimo swojej choroby Martusia jest pogodną i bardzo żywą dziewczynką. Jej mama jest przedszkolanką, a tata ratownikiem medycznym. Zawodowo pomagają innym teraz my możemy pomóc im.” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Bieg charytatywny “Biegnę dla Martusi” w ramach akcji Ostrów Pomaga odbędzie się już 13 października na ostrowskich Piaskach Szczygliczce. Główny cel to oczywiście zebranie potrzebnych środków na leczenie małej Marty, ale organizatorzy chcą też rozpopularyzować wśród mieszkańców Ostrowa sport, jakim jest bieganie.

W ramach zawodów zorganizowane zostaną biegi dla dzieci, dorosłych oraz wyścig dla miłośników Nordic Walking. Bieg dla dorosłych odbędzie się na trasie 5km i 10 km, a trasa Nordic Walking to 5km.

Opłata za uczestnictwo w biegu rozpoczyna się już od 10zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie 2-letniej Marty Ratajczak.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest Telewizja Proart, portal wlkp24.info oraz Przedsiębiorstwo PROMAX.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick