Jeden z największych turniejów karate w Pleszewie już w przyszły weekend

1
Ponad 500 zawodników z kilkudziesięciu klubów z ośmiu państw weźmie udział w Międzynarodowym turnieju Grand Prix Wielkopolski, który odbędzie się 18 i 19 maja w Pleszewie. Będzie to jeden z czterech tego typu zawodów i jedyny rozgrywany w naszym regionie.

6th Central Poland Open WKF Grand Prix Wielkopolski to jedne z najwiekszych turniejów karate olimpijskiego w Polsce. To silnie obsadzone zawody, a co za tym idzie, wyjątkowo wymagające dla uczestników. Obecność potwierdzili już zawodnicy m.in. z Czech, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Iraku i USA.

Zawody w Pleszewie będą krajowym rankingiem do kadry narodowej i kadry wojewódzkiej. Central Poland Open to jedne z największych zawodów karate olimpijskiego w naszym kraju. – Na czterech matach wystąpią sportowcy rywalizujący w kategoriach wiekowych od lat 7 do kategorii seniorów podzielonych na kata i kumite w różnych kategoriach wagowych. Organizatorem turnieju jest Polska Unia Karate, Pleszewski Klub Karate oraz Wielkopolski Okręgowy Związek Karate w Poznaniu. Zawody są rozgrywane pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Pleszew, Starostwa Powiatowego oraz Polskiej Unii Karate – mówi Józef Sołtysiak z Pleszewskiego Klubu Karate.

Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi w sobotę 18 maja o godz. 14.00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, gdzie na czterech matach przez dwa dni będzie trwać sportowa rywalizacja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick