DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeden okradł dom, drugi wybił szybę i zdemolował roletę

30-latkowi grozi 7,5 roku więzienia, a 23-latkowi do pięciu lat pozbawieni wolności. Jeden działał na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, drugi w Witaszycach. Obaj jednak wpadli w ręce policji i odpowiedzą za swoje przestępstwa przed sądem.

Ostrowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie miasta. Właściciel zeznał, że złodziej wszedł przez otwarte drzwi balkonowe domu jednorodzinnego i ukradł z niego m. in. laptopa, pieniądze oraz wartościową biżuterię. Pokrzywdzona oszacowała straty na ponad 7 tysięcy złotych. Sprawcę udało się zatrzymać jeszcze tego samego dnia. Policjanci zauważyli podejrzanego 30-latka, a przy nim skradzione rzeczy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wszedł przez otwarte drzwi balkonowe do domu jednorodzinnego i ukradł pieniądze, biżuterię oraz laptopa, ponieważ kierowały nim względy finansowe. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchali 30-latka i postawili mu zarzut kradzieży. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy – mówi podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Z kolei jarocińscy policjanci zatrzymali 23-latka, który usłyszał ostatecznie zarzut uszkodzenia mienia. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, nieznany mu mężczyzna uszkodził szybę w jednym z okien oraz znajdującą się na nim roletę wraz z całym mechanizmem elektrycznym. Straty jakie poniósł właściciel posesji wycenione zostały na blisko 1500 zł. Całe zajście nagrał monitoring. – Policjanci na tej podstawie wytypowali potencjalnego podejrzanego i ustalili adres jego zamieszkania. Mężczyzna jednak po zdarzeniu nie pojawiał się w wytypowanym miejscu chcąc uniknąć spotkania z policją. Ostatecznie 23-latka zatrzymano kilka dni później i przewieziono na komendę. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu tłumacząc, że w chwili zdarzenia był pijany i nie wie dlaczego tak postąpił – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Obaj mężczyźni staną przed sądem. Grozi im kara więzienia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz