DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeden jechał za szybko, drugi "na podwójnym gazie"

41-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, a 39-latek prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Obaj zostali ukarani. 

Fot. KMP Kalisz

Pierwszy z mężczyzn został zastrzymany przez policjantów z grupy SPEED z Komendy Miejskej Policji w Kaliszu w zwiążku z rażącym przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. – 41-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał motocyklem z prędkością, aż 186 km/h. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci nałożyli  też na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł oraz przypisali do jego konta 10 pukntów karnych.

Z kolei funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowi zatrzymali do kontroli na dodze krajowej nr 11 w miejscwości Kuźniki pojazd marki Mazda, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. – Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, co potwierdzono za pomocą urządzenia kontrolno-pomiarowego.  „Wydmuchał”  on 0,83 mg/l alkoholu, co daje ponad półtora promila – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Kierujący za popełnione przestępstwo, opisane w art. 178 a § 1 kodeksu karnego, odpowie przed sądem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz