DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeden jechał za szybko, a kolejni wsiedli za kółko "na podwójnym gazie"

Plaga kierowców łamiących przepisy. 

Fot. KPP Kępno

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Wiejskiej w miejscowości Książenice pojazd marki BMW. 22-letni kierujący, mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 63 km/h. – Jak się okazało mężczyzna był już wcześniej karany za popełnienie takiego samego wykroczenia, a więc zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuścił się wykroczenia w tzw. recydywie – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 tys. zł, przypisaniem 14 punktów karnych oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

Z kolei policjanci z powiatu kępińskiego w miniony weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego, który prowadził pojazd mimo aktywnego sądowego zakazu. – 1 marca o 13:00 w miejscowości Laski, funkcjonariusze Posterunku Policji w Trzcinicy zatrzymali do kontroli 70-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował po drodze publicznej motorowerem pomimo wydanego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów – informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

2 marca br. o godzinie 20:00 w miejscowości Olszowa na ulicy Granitowej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, dokonali zatrzymania 43-letniego obywatela Gruzji, który kierował po drodze publicznej samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. – Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – tłumaczy policjant.

Dzień później 3 marca w miejscowości Laski funkcjonariusze kępińskiej drogówki zatrzymali obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Ford znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem w tym przypadku wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz