DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Jeden jechał za szybko, a drugi kierował mimo aktywnego zakazu

22-latek kierował mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, a 65-latek o ponad 50 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. 

Zdjęcie poglądowe

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który nadmiernie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna prowadzący samochód ciężarowy, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h. – 65-latek za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł i otrzymał 13 punktów karnych – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.  Z kolei 11 listopada br. o 23:30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali do kontroli na ul. Ostrzeszowskiej pojazd marki Audi. W trakcie sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że kierujący nim 22-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, posiada orzeczony przez Sąd Rejonowy w Sieradzu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwo, opisane w art. 244 kodeksu karnego, mężczyzna odpowie przed sądem.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • ...

    poniedziałek, 13 listopada, 2023

    „65-latek za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 zł” a podobno mandaty drogie……

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz