Jeden jechał po narkotykach, dwóch pędziło z zabudowanym

0
Dwóch kierowców straciło swoje prawo jazdy na trzy miesiące, trzeci odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków. To efekt działań policjantów z powiatu jarocińskiego i ostrzeszowskiego.

Policjanci z ostrzeszowskiej komendy zatrzymali w nocy do kontroli drogowej pojazd marki daewoo matiz. Samochodem kierował 19-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, razem z nim podróżował 18-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Podczas kontroli mundurowi ujawnili, że 19-latek prowadził pojazd pod wpływem działania środka odurzającego, z kolei przy 18-latku policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Kierowcy uniemożliwiono dalszą jazdę i pobrano krew do szczegółowych badań. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a w kolejnym dniu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

CZYTAJ TEŻ: Zaatakował właściciela baru. Teraz szuka go policja

Policjanci zatrzymali też dwóch piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100km/h. Do ich zatrzymania doszło na terenie powiatu jarocińskiego. Pierwszy z nich jechał dokładnie o 52 km za dużo. – Niezdyscyplinowanym kierowca okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Żerków. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument uprawniający do kierowania oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 400 zł. Na kierującego nałożono także dziesięć punktów karnych – powiedziała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Drugi z kierowców w momencie pomiaru miał na liczniku 114km/h. Do zatrzymania forda S-max doszło w okolicy Roszkowa. – Pomiar został przeprowadzony na drodze gminnej, w ternie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 36-letni mieszkaniec gminy Jarocin przekroczył ją o 64 km/h. Kierowca ten także został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło dziesięć punktów karnych. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy – dodaje Zaworska.

Wciąż aktualizowana jest mapa wypadków drogowych, która zapełnia się czarnymi punktami. Oznaczają one zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji, na polskich drogach zginęło 208 osób.

Fot. policja.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick