Jechali ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Stracili prawo jazdy

1
37-latek z powiatu krotoszyńskiego i 21-letni mieszkaniec Kalisza przez 3 miesiące nie będą mogli prowadzić samochodów. To efekt wykroczenia, którego obaj kierowcy dopuścili się na terenie gminy Raszków. Oprócz zatrzymania uprawnień policjanci nałożyli na nich 1500 złotych mandatu oraz 13 punktów karnych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jednym z nich był 37-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. – W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący audi jechał o 58 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Chwilę później kolejny kierowca stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 21-latek kierujący fordem transitem przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Mieszkaniec Kalisza otrzymał dokładnie taką samą karę, jak 37-latek z powiatu krotoszyńskiego.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

CZYTAJ TEŻ: Naprowadzi kierowcę na wolne miejsce parkingowe. System już niedługo w Ostrowie

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. JESTEM ZA BEZWZGLĘDNYM KARANIEM KIEROWCÓW NARUSZAJACYCH PRĘDKOŚĆ. ALE? MNIE PRZYDARZYŁO SIĘ ZE PRZEZ 50 LAT JAZDY ZA KÓŁKIEM NIGDY NIE BYŁEM KARANY. NARUSZYŁEM PRĘDKOŚĆ O 11 KM. W TERENIE GDZIE Z JEDNEJ SYRONY BYŁO POLE UPRAWNE A Z DRUGIEJ ŻADNEGO BUDYNKU ANI PRZEJSCIA DLA PIESZYCH. NIESTETY MOJE PROŚBY NIE WZRUSZYŁY FUNKCJONARIUSZKI PROSIŁEM O POUCZENIE BO 100 ZŁ I 2 PUNKTY TO ŻADNA DOTKLIWOŚĆ ALE MIAŁEM SWOJE AMBICJE. W DODATKU POLECONO MI WJECHAC W POLE ALE JUZ NIKT MI NIE POMOGŁ WŁĄCZYC SIE DO RUCHU SAM NA WSTECZNYM BIEGU BO INACZEJ NIE MOŻNA BYŁO MUSIAŁEM SIĘ WŁACZYC DO RUCHU. REASUMUJĄC POWIEM TAK DO TEGO CZASU UWAŻAŁEM FUNKCJONARIUSZY POLICJI ZA PRZYJACIÓŁ TERAZ ? NIE POWIEM JAK BO SA TEŻ ROZSĄDNI FUNKCJONARIUSZE POLICJI KTORZY Z ROLI SĘDZIEGO NA DRODZE SPRAWDZAJA SIE DOSKONALE . CHYLĘ CZOŁA PRZED NIMI DLA ICH CIEŻKIEJ I POTRZEBNEJ SŁUZBY.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick