Jarocin. Zabezpieczono wojenne znalezisko

0
Fot. KPP Jarocin
Między Hilarowe a Słupią odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Granat F-1 był używany przez Armię Czerwoną w czasie II wojny światowej oraz przez Polskie Siły Zbrojne sformowane w Związku Radzieckim. W akcji rozbrajania niewybuchu uczestniczył patrol Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

O znalezisku poinformował policjantów jeden z mieszkańców powiatu jarocińskiego. Na drodze gruntowej z Hilarowa do Słupi odnalazł niewybuch przypominający granat. Na miejsce udał się patrol policji, który wezwał wsparcie z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. – Granat znajdował się w niewielkim zagłębieniu w odległości około 200 metrów od zabudowań. Do czasu przybycia żołnierzy, miejsce było zabezpieczone przez miejscowych policjantów, którzy na kilkanaście godzin wyłączyli drogę z ruchu. Znalezisko zostało zabrane przez saperów dzisiaj (29.04) w godzinach przedpołudniowych. Granat F-1 był używany przez Armię Czerwoną w czasie II wojny światowej oraz przez Polskie Siły Zbrojne sformowane w Związku Radzieckim. – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

CZYTAJ TAKŻE: Twierdził, że go okradli. Pieniądze jednak wydał sam

Policjanci apelują, że jeśli znajdziemy tego typu znalezisko to należy zachować szczególną ostrożność. – Znalezionych niewybuchów i niewypałów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, zabronione jest ich wrzucanie do ognia czy rozmontowywanie. O każdym takim znalezisku należy poinformować natychmiast najbliższą jednostkę Policji – dodaje asp. Zaworska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick