Jarocin Sport czerpie energię ze słońca. Zamontowano panele fotowoltaiczne

0
Fot. jarocin.pl
548 paneli fotowoltaicznych pojawiło się na dachach budynków spółki Jarocin Sport. Tamtejszy sektor komunalny stawia na ekologię i odnawialne źródła energii. Energia pozyskana dzięki instalacji będzie wykorzystywana w działalności tamtejszych atrakcji.

548 paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu budynków Jarocin Sport da moc ponad 180kW. Energia zostanie wykorzystana na potrzeby obiektów centrum sportowego z aquaparkiem oraz hotelu. Inwestycja opiewa na 650 tysięcy złotych, a spółka pozyskała na ten cel pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

To nie pierwsza taka instalacja w Jarocinie. Tamtejsze spółki realizują tego typu inwestycje w ramach jarocińskiego klastra energetycznego. Panele fotowoltaiczne pojawiły się też w takich miejscach, jak ZGO – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocińskie Linie Autobusowe, Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W planach jest zamontowanie fotowoltaiki na dachu budynku Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz na hali targowej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick