Jarocin. Budżet uchwalony, 70 milionów na inwestycje

0
Rada Miejska w Jarocinie uchwaliła budżet na rok 2018. - To bardzo optymistyczny budżet, który zakłada wydatki majątkowe na rekordowo wysokim poziomie - ponad 70 mln - podkreśla burmistrz Adama Pawlicki.

W projekcie budżetu gminy Jarocin zaplanowano dochody na poziomie 200 mln zł i wydatki na poziomie 226 mln zł. 32 % tych wydatków stanowią tzw. wydatki majątkowe. – To kolejny rekord w planowaniu naszych wydatków. Chcemy te pieniądze zainwestować w realizację 84 ważnych dla komfortu życia naszych mieszkańców inwestycji. Mam na myśli m.in. budowę dróg, amfiteatru, czy rewitalizację pałacu Radolińskich i zieleni miejskiej. Tych inwestycji jest dużo więcej – podkreśla burmistrz Pawlicki.

W planach gminy jest budowa szeregu dróg gminnych. Jedną z nich jest droga od węzła Jarocin do ul. Wrocławskiej wraz z rondem przy stacji paliw Lukoil.

Radni Ziemi Jarocińskiej, ugrupowania Pawlickiego jednogłośnie byli za budżetem. Czterech rajców opozycji w tym PIS i PSL było przeciwnych. Ich obawy budzą wydatki na promocję 800 tysięcy złotych, a także zadłużenie miasta, które wyniesie pod koniec 2018 roku prawie 100 mln. zł.

To prawda, jednak gdybyśmy w jednym roku zrezygnowali ze wszystkich inwestycji, z tych pieniędzy możemy pokryć całe zadłużenie – komentuje Przemysław Masłowski, radny Ziemi Jarocińskiej.

Więcej na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach TV Proart. 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick