DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jakie imię dla żubra? Możesz zgłosić propozycję

Narodzone niedawno żubrzątka, które przyszły na świat w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie, nie mają jeszcze imion, a to oznacza, że każdy może zgłosić propozycje ich nazwania. Zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych i z roku na rok poprzeczka jest podnoszona, ponieważ przybywa imion, które już zostały wykorzystane. Lista liczy już ponad 10 stron A4 i można ją znaleźć pod tym linkiem.

CZYTAJ TEŻ: Dziś Dzień Leśnika! Czym zajmują się pracownicy nadleśnictwa?

Chętni do wzięcia udziału w konkursie na imię dla żubra, mogą zgłosić dwie propozycje – po jednej dla krówki oraz byczka. „Podanie większej liczby propozycji unieważnia zgłoszenie. Należy pamiętać o tym, żeby imiona rozpoczynały się na litery „Po”, co jest wymogiem regulowanym przez Księgę Rodowodową Żubrów. Oryginalne, nieużyte wcześniej przez hodowców imiona mają większą szansę na wygraną” – informują na swojej stronie internetowej przedstawiciele Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, „organizator zastrzega sobie prawo do nagrodzenia najbardziej oryginalnych propozycji”. Dalej znajdujemy następujące informacje: „O wyborze imienia zadecyduje jury. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej oraz fanpage’u OKL. W przypadku powtórzonych propozycji imion o wyborze zdecyduje kolejność zgłoszeń”.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz Google, dostępny pod tym linkiem – https://forms.gle/V2BgMU3zCBJnYNRH8. Propozycje można zgłaszać do 31 sierpnia.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • B
  budyń

  środa, 13 lipca, 2022

  Jarosław

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  środa, 13 lipca, 2022

  Ptyś ,Balbina

  Odpowiedz
 • K
  Katolik

  środa, 13 lipca, 2022

  Duda albo prezes

  Odpowiedz
 • E
  emerytka

  czwartek, 14 lipca, 2022

  ,,,,,WACUŚ ,,,,, MOŻE BYĆ ?

  Odpowiedz
 • K
  kibic

  czwartek, 14 lipca, 2022

  Mateuszek, Pinokio, Kłamczuszek

  Odpowiedz
 • J
  Jacek

  piątek, 15 lipca, 2022

  Hi hi hi , super te nazwy ale sie uśmiałem , najbardziej podoba mi sie WACEK

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz