Jaki jest Twój stosunek do uchodźców na granicy? [WYNIKI SONDY]

10
screen z materiału wideo Straży Granicznej / źródło: twitter.com/Straz_Graniczna
Przyjmować? Bronić granic za wszelką cenę? A może rozlokować w różnych krajach UE? Kilka dni temu zapytaliśmy o to, jaki jest Wasz stosunek do uchodźców koczujących na polsko-białoruskiej granicy? Na wlkp24.info publikujemy wyniki sondy. Zachęcamy też do oddania głosu w kolejnej.

Kilka dni temu zapytaliśmy Was o stosunek do uchodźców koczujących na polsko-białoruskiej granicy w związku z kryzysem migracyjnym. To temat, który w ostatnim czasie zdominował dyskurs medialny. Spowodował też, że sprawą zainteresowali się politycy, którzy zaproponowali zmianę obowiązującego prawa w kontekście ochrony polskiej granicy.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kaleta: „Nie zasługujecie na to, by was szanować”. Szczepański: „Proszę, żeby pan nie obrażał parlamentarzystów”

Temat kryzysu migracyjnego stał się też sprawą międzynarodową chociażby w związku z tym, że Polska należy do Unii Europejskiej i NATO. Wydawać by się mogło, że z punktu widzenia mieszkańców naszego kraju to raczej temat lokalny, dotyczący części mieszkańców województw na wschodzie Polski. W czwartek okazało się, że w pewnym sensie zaczyna dotyczyć również naszego regionu, a dokładnie Ostrowa Wielkopolskiego.

Radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały, który ma pozwolić na przekazanie 3 tys. zł na zakup latarek dla Straży Granicznej. Ma to być symbol wsparcia i solidarności z pracującymi w niełatwych warunkach przedstawicielami tej służby, którzy strzegą dostępu do terytorium kraju przed nielegalnymi imigrantami. Właśnie tego dotyczy najnowsze pytanie w naszej sondzie, którą opublikowaliśmy na wlkp24.info. Zachęcamy do głosowania na stronie głównej portalu.

Jednocześnie podsumowujemy wyniki poprzedniej, która także dotyczyła sytuacji na granicy z Białorusią. Pytanie brzmiało: „Jaki jest Twój stosunek do uchodźców na polskiej granicy? Poniżej publikujemy odpowiedzi na pytanie, których udzieliliście:

 • Powinniśmy ich przyjąć – 7,49% (81 głosów)
 • Powinniśmy bronić szczelności granicy – 64,33% (696 głosów)
 • Powinni zostać rozlokowani w różnych krajach UE – 14,33% (155 głosów)
 • Trudno wybrać jedną odpowiedź – 12,29% (133 głosów)
 • Nie mam zdania – 1,57% (17 głosów)
  Głosowały 1082 osoby

Jeśli chcecie zabrać głos w tej dyskusji, zachęcamy do tego. Komentarze są do Waszej dyspozycji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  • Aha, to Polacy do pracy jadą przez zieloną granicę i bez dokumentów a pierwszego lepszego policjanta obrzucają kamieniami…ciekawa interpretacja. Masz coś jeszcze w zanadrzu z takich rewelacji czy repertuar głupot się wyczerpał?

 1. Przed mówców zabierz ich do swego domu Polacy jeżdżą zagranicę i ciężko pracować i to legalnie a nie żebraka jak oni ilu na ulicach zebra ślepy,a jesteś?

 2. Proszę Pana „antykatol” tylko ci migranci stojący na granicy nie przyjechali do pracy tylko robić zadymę .
  jak widać na relacjach w telewizji .To nie są ludzie , którzy chcieli by podjąć jakąkolwiek pracę , tylko żyć z socjalu ,
  opieka zdrowotna oczywiście za darmo , utrzymanie i zakwaterowanie za darmo.To nie przyrównuj polaków , że jechali za granicę dorabiać.

 3. to straż graniczna ma problemy z latarkami ??? Nasza pisowska władza nie może ich im z budżetu państwa zapewnić tylko my mamy dać na to pieniądze ???? no nieźle

 4. To proszę chętne osoby, niech się zgłaszają. Każdy kto jest za wpuszczeniem, zabiera jednego do domu. Tak dla przykładu i wyżywia go z własnych pieniędzy, oczywiście ponosi odpowiedzialność za wszytko co zrobi, tak jak rodzic za dziecko. Czy nadal są chętni? Pozdrawiam

 5. Do „antykatol” PRZECZYTAJ ze zrozumieniem to co sam napisałeś!!!!!!!!!!!
  Podpowiem żeby Ci było łatwiej. Słowo klucz w twoim tekście to ” DOROBIĆ”!!!!!!!!!!!!!

 6. SZCZEPIĆ SIE NIE MUSZA ,,,,BO NIE,,, WPUŚCIĆ EMIGRANTÓW ,,,NIE BO NIE,,, POMÓC DZIECIOM I MATKOM ŚPIĄCYM W LESIE NA GOŁEJ ZIEMI ,,, NIE BO NIE ,,,TERAZ WYSZŁO JAKA TO JEST POLSKA – A PODOBNO TO TAKI ROZMODLONY RELIGIJNY KRAJ , KATOLICKI KRAJ , ZRZĄDEM NA CZELE. TERAZ WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick