DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jak ubierała się szlachta? Muzeum Ziemiaństwa zaprasza na konkurs

Konkurs dla młodzieży gimnazjalnej „Moda ziemiańska 1864-1939” ma na celu rozwój zainteresowań dorastającej młodzieży, ukierunkowanych na tematykę ziemiańską i zapoznanie  z dorobkiem tej warstwy społecznej. Szersze zainteresowanie uczniów problematyką ziemiańską ma ukształtować w nich pożądanych dla  kraju postaw społecznych,  a mianowicie patriotyzmu,   poszanowania tradycji,   poszukiwania w ziemianach wzorców osobowych.

Zasady konkursu są proste. Należy zaprojektować w dowolnej technice plastycznej strój dla ziemiańskiej pary (kobiety i mężczyzny) odnoszący się do wybranego okresu w przedziale lat 1864-1939 i kategorii: moda balowa, sportowa (polo, tenis, krykiet, jazda konna), myśliwska, ślubna.

Praca musi być podpisana do jakiego okresu i jakiej kategorii się odnosi. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody oraz możliwość prezentacji swoich prac w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy na specjalnie przygotowanej wystawie

Każdy uczestnik może przekazać tylko jedną pracę, własnoręcznie. Projekty nadsyłać należy na podany poniżej adres w terminie od 20 lutego do 20 marca 2017 roku. Szczegóły i regulamin na stronie internetowej www.dobrzyca-muzeum.pl . Współorganizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. 
Zespól Pałacowo-Parkowy
ul. Pleszewska 5a
63-330 Dobrzyca
z dopiskiem: "Moda Ziemiańska 1864-1939"

źródło: Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz