DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jak będzie wygladała I Komunia Święta? Diecezja Kaliska przekazała wytyczne

Uroczystość I Komunii Świętej od wielu lat kojarzy się z wielkim wydarzeniem zarówno tym kościelnym, jak i rodzinnym. Wystawne i liczne obiady w restauracjach nie są możliwe już od zeszłego roku i tak będzie tym razem. Swoje wytyczne opublikowała także Diecezja Kaliska, która podkreśla, by nie zapomnieć co w tym dniu jest najważniejsze dla katolika. – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest zawsze ważnym wydarzeniem  w życiu wspólnoty parafialnej. Szczególnie dla dzieci, ich rodziców i rodzin powinien to być niezwykły dzień. Dlatego nie można negować całej zewnętrznej oprawy, ale nie można zapomnieć o tym co jest najważniejsze, o spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Tylko On obecny w Eucharystii powinien stać w centrum i na pierwszym miejscu – czytamy w komunikacie.

Diecezja apeluje do rodziców oraz dzieci o zrozumienie i troskę o siebie nawzajem. Jasne reguły nie zostały określone. Wszystko ma zależeć od wielkości kościoła i liczby dzieci, która będzie przystępować do sakramentu. – Proboszczowie naszej diecezji otrzymali już wcześniej wskazówki, które mogą być pomocne w odpowiedzialnym i roztropnym podejmowaniu decyzji – brzmi fragment komunikatu. – Proboszczów prosimy aby wykazali się swoim wyczuciem i doświadczeniem duszpasterskim, rodziców natomiast prosimy o zrozumienie dla swoich duszpasterzy, którzy są zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji – dodają biskupi.

Należy więc wziąć po uwagę:

– limit osób mogących uczestniczyć w liturgii

– konsultacje z rodzicami dzieci przy podejmowaniu decyzji

– poziom przygotowania dzieci do sakramentów

– różne formy przeprowadzenia uroczystości, więcej możliwych terminów i mniejsze grupy, także indywidualne uroczystości o charakterze rodzinnym

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    ALKA

    niedziela, 25 kwietnia, 2021

    w koperte minimum 2000 dla biednych czarnych kruków w dobie pandemii.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz