„Ja, artysta” , czyli wystawa rysunków 15-letniej Ani Marszałek

0
„Ja, artysta” - taki tytuł nosi wystawa, którą podziwiać można w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera. Autorką kilkunastu rysunków jest Ania Marszałek na co dzień mieszkająca w Dobrzycy. Jej rysunki są bardzo różnorodne, przedstawiają postaci z bajek, portrety, elementy twarzy czy martwą naturę.

Ania Marszałek na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dobrzycy. Interesuje się historią, a w szczególności modą z XIX i XX wieku. Jednak jej największą pasją jest rysowanie. Młoda artystka nie ma jednej, określonej techniki, w której rysuje. Tworząc prace wykorzystuje najczęściej ołówki, cienkopisy, kredki i markery.

Na wystawie zatytułowanej „Ja, artysta” w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej podziwiać można kilkanaście różnorodnych prac. Jedne są czaro-białe inne kolorowe. – Inspiracje czerpię z różnych mediów. Często są to filmy, seriale, kreskówki, musicale. Fascynuje mnie także kultura innych krajów – mówi Anna Marszałek, autorka wystawy.

Prace prezentowane w krotoszyńskiej książnicy przedstawiają postaci z bajek, portrety, elementy twarzy czy martwą naturę. Nie jest to pierwsza wystawa Ani, jednak wyjście że sztuką do publiczności wciąż budzi w niej duże emocje. – To jest dość ciekawe uczucie. Z jednej strony jestem z siebie dumna. Z drugiej obawiam się, jak moje prace zostaną odebrane, czy spodobają się oglądającym – dodaje Ania.

Wystawa prezentowana jest na drugim piętrze krotoszyńskiej biblioteki, a pomysł na jej realizację zrodził się przez przypadek. – Tata Ani jest moim kolegą. Zauważyłam, że wstawia na Facebooka zdjęcia rysunków córki. Pomyślałam sobie wtedy o tym, żeby pokazać te prace u nas w bibliotece. Udało się – tłumaczy Beata Waleńska, pracownica wypożyczalni dla dorosłych w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.

Wystawa „Ja, artysta” będzie dostępna dla odwiedzających do końca lutego.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick