In vitro dofinansowane z miejskiej kasy? [czekamy na opinie]

0

In vitro dofinansowane z budżetu Ostrowa Wielkopolskiego – taki projekt inicjatywy przygotowują członkowie lokalnych struktur partii .Nowoczesna. Zabieg będący alternatywą dla bezpłodnych par miałby być refundowany przez miasto w kwocie nawet do 5 tysięcy złotych. Lada dzień na ulicach Ostrowa pojawią się członkowie klubu zbierając podpisy pod tym projektem.

W Ostrowie Wielkopolskim mogłoby urodzić się nawet 40 nowych mieszkańców dzięki metodzie in vitro – tak wynika z wyliczenia twórców projektu dofinansowania zabiegu dla ostrowian zmagających się z problemem bezpłodności.

Klub Ryszarda Petru ma za sobą już próby przeforsowania takiego projektu m.in. w Kaliszu, gdzie w sierpniu 2016 roku zbierano podpisy pod projektem inicjatywy lokalnej. Tam działanie zakończyło się fiaskiem i temat do tej pory nie powrócić.

Ostrowskie struktury .Nowoczesnej projekt już przygotowały, na dniach członków klubu będzie można spotkać na ulicach miasta zbierających podpisy mieszkańców. Będzie ich potrzeba co najmniej 400, aby pomysł przedstawić władzom miasta. Jak się dowiedzieliśmy, oficjalnych rozmów jeszcze w tej sprawie nie przeprowadzono ani z prezydentami Ostrowa, ani z członkami Rady Miejskiej. Według członków klubu .Nowoczesna są już pary zainteresowane pozyskaniem dofinansowania na in vitro z miejskiej kasy.

Projekt dofinansowania z miejskiej kasy zabiegu in vitro w Ostrowie Wielkopolskim przez członków .Nowoczesnej przygotowywany był już od dawna. Na portalu wlkp24.info pisaliśmy o tym TUTAJ.

In vitro to metoda zapłodnienia polegająca na doprowadzeniu do połączenia komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza układem rozrodczym kobiety. W Polsce zabieg ten kosztuje około 8-12 tysięcy złotych i nie jest refundowany.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick