DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

In vitro dofinansowane z miejskiej kasy? [czekamy na opinie]

W Ostrowie Wielkopolskim mogłoby urodzić się nawet 40 nowych mieszkańców dzięki metodzie in vitro – tak wynika z wyliczenia twórców projektu dofinansowania zabiegu dla ostrowian zmagających się z problemem bezpłodności.

Klub Ryszarda Petru ma za sobą już próby przeforsowania takiego projektu m.in. w Kaliszu, gdzie w sierpniu 2016 roku zbierano podpisy pod projektem inicjatywy lokalnej. Tam działanie zakończyło się fiaskiem i temat do tej pory nie powrócić.

Ostrowskie struktury .Nowoczesnej projekt już przygotowały, na dniach członków klubu będzie można spotkać na ulicach miasta zbierających podpisy mieszkańców. Będzie ich potrzeba co najmniej 400, aby pomysł przedstawić władzom miasta. Jak się dowiedzieliśmy, oficjalnych rozmów jeszcze w tej sprawie nie przeprowadzono ani z prezydentami Ostrowa, ani z członkami Rady Miejskiej. Według członków klubu .Nowoczesna są już pary zainteresowane pozyskaniem dofinansowania na in vitro z miejskiej kasy.

Projekt dofinansowania z miejskiej kasy zabiegu in vitro w Ostrowie Wielkopolskim przez członków .Nowoczesnej przygotowywany był już od dawna. Na portalu wlkp24.info pisaliśmy o tym TUTAJ.

In vitro to metoda zapłodnienia polegająca na doprowadzeniu do połączenia komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza układem rozrodczym kobiety. W Polsce zabieg ten kosztuje około 8-12 tysięcy złotych i nie jest refundowany.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz