III LO wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Szkoła wolna od używek”

0

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowało swój projekt na ogólnopolski konkurs „Szkoła wolna od używek” organizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny i Szwajcarsko-Polski Program Współpracy. Ostrowska praca pt. „Kochaj życie!” znalazła się w finałowej „szóstce” i została wyróżniona spośród ponad 100 zgłoszeń.

Wolontariuszki z III LO w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny pokazały, że mają głowy pełne pomysłów. Stworzyły projekt edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Uroczysta Gala finałowa odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie, podczas której zespół z III LO miał możliwość dzielenia się swoją wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowego trybu życia. Uczennice z III LO spędziły 2 dni w Warszawie korzystając z uroków naszej stolicy.

III LO zostało zaprezentowane na forum kraju z jak najlepszej strony, a wszystko dzięki: Angelice Kulas, Natalii Janickiej, Ani Kucharskiej, Wioletcie Kałużnej oraz Natalii Tasarek, jak i opiekunkom całego projektu: Agnieszce Golickiej, Lidii Stachurskiej oraz Ani Głodek. Cała grupa włożyła w ten sukces dużo serca oraz pracy. Ta zgrana drużyna została nagrodzona statuetką oraz otrzymała voucher na zakup sprzętu sportowego dla swojej szkoły.

źródło: Powiat Ostrowski

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick