DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ignacy Jan Paderewski w Ostrowie

Wkład w powstanie muralu miał Zarząd Województwa Wielkopolskiego. – Niech pięknie zdobi przestrzeń publiczną i przypomina o ważnych w historii Wielkopolski postaciach, wydarzeniach i datach. Jest piękny! – napisała Marzena Wodzińska na swoim fanpage’u.

Wniosek o dofinansowanie złożył Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. – Dostaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 10 tysięcy złotych. Jako miasto, wykonaliśmy projekt, przygotowaliśmy ścianę i zapewniliśmy podnośnik – powiedziała Karolina Krawczyk z biura prasowego UM w Ostrowie.

Za projekt tego dzieła odpowiadał Michał Trusz, plastyk miejski z ostrowskiego urzędu. Dlaczego akurat Paderewski? – Mural z Ignacym Janem Paderewskim powstał z potrzeby serca, na upamiętnienie tak świetnego polityka, który wykonał ogromną pracę na rzecz odbudowy niepodległej Polski, wybitnego pianisty i świetnego kompozytora – powiedział Michał Trusz.

Napisz do autora

Komentarze (7)
  • ...

    poniedziałek, 26 listopada, 2018

    Bardzo ładnie to wygląda.

    Odpowiedz
  • A
    Anonim

    poniedziałek, 26 listopada, 2018

    Czy nie może być coś tak pięknego na ścianach kamienic i bloków zamiast tych ohydnych reklam. Wiem ze z reklam sa pieniądze ale nikt milionów za miejsca pod bilbordy nie płaci

    Odpowiedz
  • M
    malkontent

    poniedziałek, 26 listopada, 2018

    Żeby jeszcze do Paderewskiego był podobny. Na szczęście jest podpis.

    Odpowiedz
  • Ł
    Ładnie

    poniedziałek, 26 listopada, 2018

    Reklama też moze być ładna ale po co? Lepiej kicz wieszać. Polecam sprawdzić co w tej materii robi Trafic design.

    Odpowiedz
  • A
    Antykomunista

    wtorek, 27 listopada, 2018

    Obawiam się, że dla większości postkomunistycznego elektoratu jaki zamieszkuje Ostrów, Paderewski i Penderecki to to samo. A nie jeden zamiast Paderewski napisałby Padarewski.

    Odpowiedz
  • MD
    Mike D

    wtorek, 27 listopada, 2018

    Czekam na Pana Romana. W końcu nasi pradziadkowie i dziadkowie głosowali głownię na endecję w Wielkopolsce. Gdyby nie KNP i jego postawa na Konferencji w Wersalu, Wielkopolska była by zgodnie z założeniami Piłsudskiego nie brana pod uwagę w ramach Państwa Polskiego… nie zakłamujmy historii

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz