DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Historyczna zmiana! Urszula Wyremblewska-Korzyniewska burmistrzem Jarocina

Już wszystko jasne. Państwowa Komisja Wybocza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Jarocinie.

To już oficjalne! Urszula Wyremblewska-Korzyniewska została burmistrzem Jarocina. Pokonała w drugiej turze Bartosza Walczaka.

CZYTAJ TEŻ: Zmiana władzy pod Jarocinem [OFICJALNE WYNIKI]

Po pierwszej turze wyborów samorządowych najlepszy wynik uzyskał Bartosz Walczak (KWW Ziemia Jarocińska Razem), który zdobył 6 710 głosów (37,37%). Urszula Wyremblewska-Korzyniewska przystępowała do drugiej tury z wynikiem 5 318 (29,62%).

Do finalnego rozstrzygnięcia z lepszej pozycji teoretycznie przystąpił Walczak, ale to jego kontrkandydatka uzyskała poparcie części pozostałych kandydatów. Poparł ją Marcin Zwierzyński, który zdobył w pierwszej turze niespełna 10% głosów. Reprezentował koalicję Platformy Obywatelskiej z Lewicą.

> Zobacz wyniki pierwszej tury w Jarocinie

Dla znawców jarocińskiej sceny samorządowej nie było też tajemnicą, że zwolennikom pozostałych kandydatów na burmistrza Jarocina nie jest po drodze z dotychczas rządzącym obozem, a więc Ziemią Jarocińską Adama Pawlickiego.

Dotychczasowy włodarz nie ubiegał się o reelekscję. Wystartował do Rady Powiatu Jarocińskiego. Uzyskał mandat, ale jego wynik może rozczarowywać. Uzyskał 825 głosów.

Druga tura, a także gorsze niż 5 lat temu wyniki Ziemi Jarocińskiej chociażby do Rady Miejskiej dały do myślenia wielu wyborcom, a także sztabowcom ZJ właśnie przed drugim starciem o fotel burmistrza.

Wyniki wskazują, że lepiej w ostatnich dwóch tygodniach kampanii wyborczej poradziła sobie właśnie kandydatka na burmistrza, a teraz już burmistrz elekt.

Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza Jarocina:

  • Urszula Wyremblewska-Korzyniewska – 55,51% (9 709 głosów)
  • Bartosz Walczak – 44,49% (7 783)

Frekwencja w wyborach w gminie Jarocin: 49,93%

SERWIS SPECJALNY: WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Urszula Wyremblewska-Korzyniewska z pierwszym przesłaniem do mieszkańców Jarocina:

Komentarz Bartosza Walczaka po drugiej turze:

Następującą wiadomością skomentował wyniki wyborów samorządowych dotychczasowy wiceburmistrz i kandydat na burmistrza Jarocina na swoim fanpage’u:

Drodzy Mieszkańcy, dziękuję za wszystkie głosy oddane na moją kandydaturę w drugiej turze wyborów na Burmistrza Jarocina.
7 783 głosy to ogromny mandat zaufania, który wykorzystam reprezentując Was w Radzie Miejskiej.

Gratuluję Pani Urszuli Wyremblewskiej-Korzyniewskiej – pierwszej kobiecie, która obejmie stanowisko Burmistrza Jarocina.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz