DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Historyczna kwota za gitarę Szymona Chwalisza [WIDEO]

Szymon Chwalisz instrumenty zaczął na potrzeby WOŚP-owych aukcji zaczął malować na przełomie 2010 i 2011 roku. Tegoroczna Yamaha Revstar była dziewiątą przygotowaną na potrzeby akcji charytatywnej tuż po Pol’and’rock Festiwalu. Artysta sportretował na niej Majkę Jeżowską, Wojciecha Manna, Tomasza Sekielskiego, Krzysztofa Sokołowskiego i Mariusza Kałamagę. Wszyscy złożyli na instrumencie autografy.

Gitara trafiła na aukcję na Allegro w połowie stycznia i bardzo szybko zaczęła osiągać wysoką wartość. – Jeszcze dzisiaj rano gitara kosztowała 60 200 złotych i w przeciągu godziny podskoczyła o 10 tysięcy w górę. Duże zaskoczenie (…), tym bardziej, że w tym roku było na WOŚP około 350 tysięcy aukcji, więc uplasowanie się w pierwszej dziesiątce to już jest duże wyróżnienie dla mnie – powiedział portalowi wlkp24.info Szymon Chwalisz komentując sukces zakończonej licytacji.

Najdroższa dotąd gitara sprzedała się za ponad 60 tysięcy złotych, był to instrument przekazany przez Slasha z zespołu Guns N’Roses. Już teraz wybitnie utalentowany ostrzeszowianin pół-żartem, pół-serio przyznaje, że za rok będzie musiał stworzyć naprawdę wyjątkową gitarę wartą jeszcze więcej. Kto wylicytował instrument za ponad 70 tys. złotych? Jeszcze nie wiemy. – Doszły mnie słuchy, że wśród licytujących była jakaś osoba z Ostrzeszowa, więc mam nadzieję, że wkrótce dowiem się kto został posiadaczem gitary – dodaje Chwalisz.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • B
    Brzydula

    niedziela, 7 lutego, 2021

    Z niego taki artysta jak ze mnie miss piękności

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz