Hala przy Wojska Polskiego coraz bardziej realna. Wiemy, kto wybuduje obiekt

11
Sześć firm z Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko wystartowało w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wojska Polskiego. Dzisiaj władze miasta ogłosiły komu ostatecznie przyjdzie stawiać obiekt, który może być jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat.

O tym, że żadna z sześciu ofert złożonych w przetargu na projekt i budowę ostrowskiej hali widowiskowo-sportowej nie mieści się w planowanych 30 milionach złotych wiadomo było już jakiś czas temu.

PRZECZYTAJ: Sześć projektów budowy hali. Żaden nie mieści się w budżecie

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek była zmuszona więc zawnioskować do Rady Miejskiej o zwiększenie kwoty na tą inwestycję. Dzięki pozytywnej decyzji radnych można było dalej kontynuować ciągnący się od lat temat hali.

Najdroższą ofertę w przetargu zgłosiła firma PBO sp. z o. o. Ostrów Wielkopolski – 47,321,029 zł , z kolei najmniejszy kosztorys przedstawiła firma PPH Prebet sp. z o. o. Ostrów Wielkopolski. Ich oferta to 31,251,600 zł. Miasto zdecydowało się wybrać jednak ofertę, którą złożył ostrowski Zakład Budowlano Remontowy Budrem o wartości 31,365,000 zł. Jak zapewnia prezydent Beata Klimek, jeszcze w tym roku na jesień powinny ruszyć prace budowlane. – Na początku sierpnia planujemy oficjalnie podpisać kompleksową umowę z wykonawcą – mówi włodarz miasta. Dokument potwierdzający rozstrzygnięcie przetargu dostępny TUTAJ.

Oto jak prezentuje się wizualizacja hali widowiskowo-sportowej. Na razie nie znamy specyfikacji technicznej i szczegółów. Temat rozwiniemy w jutrzejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Jak dziś wybrano jak już na ostatniej fazie radni dorzucili 1,5 mln do przeznaczonych 30 mln ,już po otwarciu ofert i poznanych kosztach ,więc już wtedy była decyzja co wybiorą ,kabaret

  2. W Łodzi wybudowano halę za 39 mln, więc cena naszej „w miarę” zbliżona. Jedak lokalizacja to porażka, hala wciśnięta między centrum przesiadkowe i stary budynek po WKU, czy nie można było tego terenu scalić i wykupić WKU?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick