Gry, które robią krzywdę. Czy da się walczyć z cyber-przestępczością?

0

„Błękitny wieloryb” czy „Wróżka ognia” - nazwy tych gier nie brzmią groźnie, ale zbierają żniwo w ofiarach z dzieci i młodzieży już także w Polsce. To niestety najnowsze produkty cyberprzestępców, z którymi trudno walczyć. W szkołach prowadzone są lekcje bezpiecznego poruszania się po cyberprzestrzeni, ale by zwalczyć niebezpieczeństwo w sieci potrzebne są bardziej radykalne kroki.

Z inicjatywy senatora Łukasza Mikołajczyka (PiS) powołany został Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym. Grupa senatorów będzie wdrażała programy edukacyjne i akcje mające na celu szeroko rozumianą profilaktykę w cyberprzestrzeni. W skrócie – chodzi o wyjaśnianie dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i nauczycielom jakie zagrożenia niesie ze sobą internet i na co zwracać szczególną uwagę.

– Dzieci i młodzież nie zawsze mają świadomość pewnych zagrożeń w Sieci. Rodzice rzadko kiedy mają świadomość co robią dzieci w świecie wirtualnym, z kolei nauczyciele mają sporo wiedzy o tych zagrożeniach, ale tej wiedzy nigdy nie za dużo, dlatego będziemy prowadzić działania, by ta wiedza i profilaktyka mocno zagnieździła się w Polsce – mówi senator Łukasz Mikołajczyk.

Profilaktyka to jedno, a rzeczywistość – drugie. Świat wirtualny jest na tyle szeroki, że wizja jego kontrolowania wydaje się wręcz niewykonalna. Odpowiedź na to pytanie – w materiale filmowym.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick