Gruzin chciał zabić Gruzina. 46-latek został aresztowany

0
Fot. pixabay.com
46-letni obywatel Gruzji został aresztowany i odpowie za "działanie z bezpośrednim zamiarem zabójstwa". Do sytuacji doszło w miniony weekend na terenie Jarocina. Podejrzany ugodził drugiego z mężczyzn w klatkę piersiową przy pomocy noża. Poszkodowanego udało się uratować ze względu na szybko udzieloną pomoc.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Jarocinie. W toku postępowania ustalono, że do próby zabójstwa doszło w miniony weekend w godzinach wieczornych. Jak informują śledczy, podejrzany był pod wpływem alkoholu. – Udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, obywatela Gruzji, gdzie doszło między nimi do kłótni, a następnie szarpaniny. W trakcie jej przebiegu podejrzany trzymanym w ręce nożem, zadał pokrzywdzonemu cios w okolice klatki piersiowej, swym działaniem powodując poważne obrażenia ciała w postaci rany kłutej. Podejrzany przyznał się do użycia noża oraz złożył wyjaśnienia, w których szczegółowo odniósł się do przebiegu tego zdarzenia – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

46-letniemu Gruzinowi grozi kara od 8 do 15, 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności. – Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje Meler.

Sąd podzielił zdanie prokuratora i 46-latek trafił za kratki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick