Grupa Ostrowskich Spacerowiczów: „Nie dla koalicji PO z PiS-em w powiecie”

25
Członkowie Grupy Ostrowskich Spacerowiczów wystosowali list otwarty do członków Koalicji Obywatelskiej, którzy w najbliższej kadencji zasiądą w nowej radzie. Apelują o niepodejmowanie prób stworzenia ewentualnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. "Nie można paktować z ugrupowaniem, które jawnie łamie Konstytucję RP i niszczy niezależność konstytucyjnych organów państwa" - argumentują.

„Wyrażamy nasze krytyczne stanowisko w sprawie ewentualnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością  w Powiecie Ostrowskim” – takimi słowami zaczyna się list członków Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”, skierowany do rajców. Jak tłumaczą, są osobami bezpartyjnymi i wyrażają w ten sposób swój sprzeciw w związku z możliwością zawiązania współpracy w radzie. „Nie można paktować z ugrupowaniem, które jawnie łamie Konstytucję RP i niszczy niezależność konstytucyjnych organów państwa”.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Podpisani pod listem przedstawiają też alternatywę dla ewentualnej koalicji PO-PiS i dają zielone światło do rozmów z innymi ugrupowaniami. „Możecie zawrzeć większościową koalicję z PSL-em. Takie koalicje będą zawarte w dziesięciu sejmikach wojewódzkich. Jest to naturalny koalicjant Koalicji Obywatelskiej. Jako radni wybrani z list Koalicji Obywatelskiej powinniście Państwo dać jasny sygnał do dla elektoratu szeroko rozumianej opozycji. Inaczej nie odsuniemy PiS-u od władzy” – czytamy w dalszej części listu.

ZOBACZ TEŻ: Polityczny transfer na wagę większości w radzie

Treść Listu otwartego do Radnych Powiatu Ostrowskiego wybranych z list Koalicji Obywatelskiej

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

 1. To będzie test na ile w PO jest PO, a ile PiS-u w PiS-ie. Gdyby oni kierowali się wartościami, to nie zawieraliby takich układów i Platforma wybrałaby naturalnego koalicjanta w osobach radnych PSL.

 2. PiS powoli sie konczy. W duzych miastach wygrali w ogromnej wiekszosci kandydaci KO. W naszym powiecie PiS tez by nie musial rzadzic, gdyby PO wybrala wspolprace z PSL lub bezpartyjnymi radnymi. Przyszedl czas na zweryfikowanie przyzwoitosci.

  • Platfusy i 8 lat ich rządów to jest najgorsze co mogło Polsce się przydarzyć. majątek rozprzedany, afera za aferą, donoszenie na własną ojczyznę do Brukseli, piniędzy jak mówił Rostowski nima i ni będzie na 500+. Gdyby nie PiS to na 100 lecie odzyskania Niepodległości szwargotalibyśmy po Niemiecku. Tusk w nagrode za spełnianie zachcianek Merkel jest królem Europy. Nigdy więcej PO.

 3. Dziękuje „Spacerowiczom” za niezłomność i odwagę w obronie wartości najwyższych i uniwersalnych.
  Wolność – Równość – Demokracja!!!
  PIS to partia niszcząca praworządność, łamiąca Konstytucje i degradująca pozycje Polski w Europie.

  • Dzięki tej niezłomności i odwadze spacerowiczów, KO ma coraz mniej mandatów w RM i taki jest efekt „lampek” i książeczek wystawianych na każdym spotkaniu. Z .N została już tylko „kropka” i gdyby wystartowała samodzielnie rywalizowałaby z Korwinem o to aby nie wieźć napisu „koniec wyścigu”. Po efektach widać, że to jakaś 5 kolumna.

 4. To jak to jest mamy demokrację czy zamordyzm ? Przepraszam czy KO to sami znakomici samorządowcy śmiem wątpić. A PIS to stado baranów. Wybaczcie niech ci w Warszawie się ” zabijają” od samorządu wara !! nie przenoście wojny na dół bo coś mi się wydaję, że tu chodzi tylko o Wasze ego a nie dobro mieszkańców.

 5. To będzie wstyd, jeśli starosta, który otrzymał mandat radnego z listy Koalicji Obywatelskiej, zawiąże koalicję z PiSem. Tego mu nie wybaczymy.

 6. Niech ci walczący w końcu się opamiętają. Jeden z nich głupim pytaniem pogrążył własnego kandydata na prezydenta. Teraz swoją walecznością mogą jedynie doprowadzić do tego, że zamiast rozsądnego starosty będziemy mieli nie wiadomo kogo. Ja też apeluję. Niech rozsądek zastąpi dziecinadę.

 7. Kiepski „aktorzyna”, jeszcze bardziej kiepski „nauczyciel” będą mówić czego oczekują. Sami mogli wystartować, ale wiedzą, że to byłaby ich kolejna klęska! Dobrze, że Paweł wyśmiał ich i ten list. Do cyrku z nimi 😉

  • No cóż lokalny folklor też musi w Ostrowie być. Przynajmniej z kabareciarzy tzw. „spacerowiczów” można się pośmiać trochę. I przynajmniej mamy bezpłatny kabaret uliczny. Proponuje aby przenieśli się do Parku miejskiego na scenę i tam ten kabaret sobie odstawiali.

 8. Po,..to szumowiny bez charakteru… dziwię się że ktoś może jeszcze im ufać!!!dla koryta są wstanie nawet donosić na własny kraj…folsdojcze.,

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick