DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Groził śmiercią ze względu na inne poglądy polityczne. Do sądu trafił akt oskarżenia

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 26-latkowi, który miał kierować groźby śmierci. 

Wniosek wpłynął do sądu pod koniec marca tego roku i potwierdził nam to prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego. Prokurator zarzucił mu popełnienie czterech czynów zabronionych. Pierwszy to kierowanie gróźb pozbawienia życia, drugi to kradzież mienia i dokumentów, trzeci to rozpowszechnianie bez zezwolenia wiadomości pochodzących z postępowania przygotowawczego, a czwarty z zarzutów to kierowanie gróźb pozbawienia życia w kierunku świadka przesłuchanego w toku postępowania. Wszystkie te czyny zostały popełnione na szkodę jednej osoby. Prokurator skierował wniosek o wymierzenie kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności – powiedział prokurator Marcin Kubiak.

Głos w tej sprawie zabrał Damian Grzeszczyk, obrońca pokrzywdzonej osoby. – Groźby miały podłoże ideologiczne. Oskarżony groził mojemu klientowi z uwagi na poglądy polityczne. Oskarżony jest „prawicowcem” i uważa, że mój klient jest „lewakiem”. Nie ma naszej zgody na akty przemocy o podłożu ideologicznym. Historia pokazała nam, do czego może to wszystko prowadzić. Mam nadzieję, że ta sprawa spotka się z należytą reakcją wymiaru sprawiedliwości – mówi mecenas.

Oskarżony obecnie odbywa wcześniejszą karę pozbawienia wolności. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może chodzić o osobę podejrzewaną o malowanie m.in. krzyży celtyckich na terenie miasta, a także zniszczenie tablicy poświęconej Pawłowi Adamowiczowi na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej, do którego doszło w marcu 2021 roku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz