Gorzyce Wielkie: Jarosław Kret w Ziemi Świętej

0

Dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik, ale przede wszystkim postać znana z prezentowania pogody Jarosław Kret będzie gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich. Kret promuje swoją najnowszą książkę zatytułowaną "W Ziemi Świętej". To lekka, pasjonująca gawęda nie tylko o duchowym obliczu tego miejsca. Spotkanie zaplanowano na 7 marca.

Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa 3, 63-410
Gorzyce Wielkie
 
7 marca 2017, godz. 18:00 
wstęp: wolny;
ilość miejsc: organiczona
 
Książka ta jest owocem wielu wizyt w Izraelu i Palestynie, lat poznawania tego niezwykłego zakątka planety. Autor odwiedzał Ziemię Świętą zarówno w czasie pokoju, kiedy rojno w niej było od turystów i pielgrzymów, jak i podczas wojny, kiedy snuł się po pustych uliczkach Jerozolimy i samotnie siedział w Kaplicy Anioła w… pustej Bazylice Grobu Świętego.

Popularny dziennikarz w tonie lekkiej, ale pasjonującej gawędy ukazuje nie tylko duchowe oblicze tej ziemi, skupiającej trzy monoteistyczne religie, ale też migawki z jej życia z religią niemającego nic wspólnego – kibuce, kobiety w armii, pracę w nowoczesnej telewizji – obalając przy tym wiele stereotypów dotyczących współczesnych Izraelczyków.

źródło: https://www.rebis.com.pl/pl/book-w-ziemi-swietej-jaroslaw-kret,SCHB06963.html

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick