Gmina Sieroszewice odmawia. Co miasto zrobi z wysypiskiem w Psarach? OGLĄDAJ KONFERENCJĘ

20
Powracamy do tematu wysypiska śmieci, które ma zostać zlokalizowane w miejscowości Psary w gminie Sieroszewice. Lokalni mieszkańcy protestują, wójt gminy ogłosił, że nie będzie kontynuował rozmów w tym temacie. Głos w tej sprawie zabierze Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Konferencja prasowa zaplanowana jest na godzinę 12.00. Pokażemy ją NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

Temat dzierżawy terenów od Gminy Sieroszewice pod wysypisko śmieci pojawił się już w listopadzie 2019 roku. Wtedy miał to być jeden z elementów walki z odorem, który roznosił się po ostrowskiej dzielnicy Zębców.

Przeciwko powstaniu kwatery wysypiska w Psarach od samego początku protestują mieszkańcy gminy Sieroszewice. Z rozmów z władzami Ostrowa Wielkopolskiego zrezygnował także Anatol Piaskowski, wójt gminy Sieroszewice. W sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie w tym temacie.

CZYTAJ: “Podjąłem decyzję o niekontynuowaniu rozmów” – wysypiska śmieci w Psarach nie będzie

We wtorek o godzinie 12.00 głos w tej sprawie zabierze Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Konferencję pokażemy NA ŻYWO w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. wczoraj wieczorem był piękny zapach na Zębcowie – te wszystkie działania to tylko pozorowanie działań nic oprócz wywiezienia zalegających i składowanych niezgodnie z prawem, śmieci nie zrobiono

  • Potwierdzam, wczoraj odpowiednio podgniło, wiatr zawiał i smród wrócił, ale spokojnie, zimą przeprowadzą nowe testy i nie będzie śmierdziało, po czym odtrąbimy sukces.

  • Jak wywieźli śmierdzącą frakcję, to chyba cos zrobili. Mieszkasz obok wysypiska, to zawsze bedziesz czuł jakis zapach. trzeba było protestować, jak budowali, a nie teraz płakać.

  • Podziękuj Urbaniakowi ze masz taki smród i nie narzekaj chyba ze masz jakiś pomysł na to żeby byli inaczej

 2. Prezesi spolek miejskich do wymiany po wyborach samorzadowych bo w obecnej sytuacji w miescie jest to nie realne.Musza sie jeszcze w tej kadencji dobrze oblowic

 3. do abc , ja tam mieszkałem zanim powstało RZZO i wcale nie jakoś blisko wysypiska bo około 1,5 km 🙁 współczuje tym którzy mieszkają jeszcze bliżej 🙁

 4. Kiedyś tam była żwirownia, pobliski lasek czysty z bujną roślinnością…pola uprawne i czuć było bryzę świeżego powietrza. Dawno się to skończyło od kiedy ktoś „bardzo” mądry wpadł na pomysł by tam właśnie zlokalizować wysypisko miejskie…. nie pomyślał,że w przyszłości miasto będzie się rozrastać…przybywać budynków itd. Teraz to obszar jedynie atrakcyjny dla „Smierdzącego ” biznesu : WYSYPISKO-Śmierdziel nr 1, ZAKŁAD PRODUKUJĄCY ASFALD -Śmierdziel nr 2, HAŁAŚLIWI użytkownicy toru motokrosowego- „miodzio” dla uszu pobliskich mieszkańców. LAS – sito dla fruwających reklamówek. SMRÓD POZOSTANIE I NIE ZNIKNIE-PROPONUJĘ WŁODARZOM MIASTA NA ROZBICIE NAMIOTÓW W BLISKIEJ OKOLICY I DELEKTOWANIE SIĘ „ZAPACHAMI NATURY” Oby tylko jeszcze nie dała im się we znaki plaga natrętnych much.

  • To „kiedyś” to było chyba 40 lat temu. Żwirownia zasypana zmieszanymi odpadami komunalnymi już 30 lat temu. Wtedy wrzucało się do dziury wszystko jak leci.

 5. Każda gminna z terenu naszego powiatu powinna zabezpieczyć odpady we własnym zakresie. Każdej gminie powinno powstać wysypisko dla ich mieszkańców.

 6. Trzeba było myśleć jaj się kupowało działki w tym rejonie lub mieszkania ale tanio było to się brało działeczkę lub kupowało mieszkanie

 7. Pan prezydent Kostka siedział cicho na konferencji, a tak bardzo było mu do śmiechu na filmiku który media lokalne z jego udziałem opublikowały jak sobie kupił z problemu ostrowian związanych z qyspiskiem.

 8. Ta pani jest w takim amoku że sama przyznaje. „wysypisko= smród” po czym stwierdza że ulotki to kłamstwo. Pogratulować toku myślenia

 9. No proszę zaraz blokada na odpady. Tego się można było spodziewać. Albo zgoda albo wypad. Myśleli że urobią radnych po cichu a tu taki zonk. Może o wszystkim wiedział Wójt Gminy Sieroszewice ale z pewnością NIE RADNI!!!!!!!!!!!!!!

  • Brawo dobrze ujęte słowa, Wójt o wszystkim wiedział i wie tak jak i zaprzeczający wszystkiemu pan przewodniczący rady gminy a zarazem sołtys teraz nie wiedzą jak się oczyścić przed mieszkańcami bo muszą grać po obydwóch stronach, tak to jest jak się ma wiele funkcji. Wrrr

 10. Rysiu podejrzewam że albo jesteś i….. albo nie masz pojęcia co piszez. Gdybyś tu mieszkał żył wiedział byś dokładnie co kiedy co podpisał i co inni na to. Ale ja Cię też rozumiem. Nie masz zielonego pojęcia co z czym i dlaczego ale każdy komentarz bezcenny. Proponował bym Ci doczytać to nie boli dokształcić się to też nie boli wyciągnąć swoje argumenty to też bezbolesne i napisać coś faktycznego na temat.
  P.S Na marginesie Pani Prezydent. Może trzeba było zastanowić się kiedy inni podpisywali umowy z gminami że ściągając śmieci z ponad dwudziestu innych gmin wysypisko nie da rady uciągnąć takiej ilości śmieci. Teraz Pani twierdzi że odmówi Pani umowy z gminą Sieroszewice i Nowe Skalmierzyce odbioru odpadów. Nie zapomnimy o tym że śmieci do Ostrowa trafiają nawet z województwa Dolnośląska. Rozumiem że każda złotówka warta ale trzeba było się zastanowić czy każda złotówka warta jest każdego mieszkańca Ostrowa? Współczuję mieszkańcom Zebcowa. Mam nadzieję że u nas nie powstanie taki problem i będzie się Pani cieszyć z gotówki która wpływa do miasta a wraz z nią śmieci.

 11. Grubo wzięte pieniądze za otworzenie wysypiska śmieci w Ostrowie podpisanie umow z pobliskimi gminami teraz nie dawaja rady ludzie się skarżą więc najlepiej pozbyć się problemu a może jakieś wybory się zbliżają??? I tu widać postawę pani prezydent jak nie idzie w inny sposób to zablokować napływ śmieci z innych gmin bo najprościej…

  • Gminy i ich mieszkańcy dookoła Ostrowa są zadowoleni- wysyłają odpady, płacą i mają spokój. A Ostrów się dusi, bo komuś się wydawało, ze jak raz zbuduje zakład zagospodarowania odpadów, to będą tylko zyski. Przykład Jarocina, który ciągle zdobywa dziesiątki milionów dotacji zewnętrznych i rozbudowuje i unowocześnia swój zakład dowodzi, że te wszystkie problemy w Ostrowie, to wino obecnie rządzącej ekipy i jej nieróbstwa!

 12. Trzeba było nie składać obietnic i nie robić paniom nadziei. Tak działa kobieta, Panie Piaskowski – od miłości do nienawiści jeden krok.
  A swoją drogą kłamią jak z nut we wszystkich wywiadach, byle się przypodobać Wam, Ostrowianie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick