DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Gmina Przygodzice: Plan na smog

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) to otwarty dokument, współtworzony przez wiele podmiotów chcących podzielić się swoim pomysłem na zmniejszenie wysokiej emisji szkodliwych pyłów do środowiska.

Do współtworzenia planu włączają się nie tylko duże miasta, ale i małe samorządy, w tym gmina Przygodzice (pow. ostrowski), która – choć nie realizuje samodzielnie programów dofinansowania wymiany źródeł ciepła – prowadzi cykl kampanii informacyjnych, m.in. projekt „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”.

Jak mówią przedstawiciele samorządu, w niedalekiej przyszłości zostaną wdrożone programy wsparcia finansowego dla mieszkańców, którzy będą chcieli zainwestować w alternatywne, ekologiczne źródła energii. Już trwają rozmowy na ten temat. Swoje uwagi i wnioski na temat wykorzystania alternatywnych źródeł energii może złożyć każda osoba prawna lub fizyczna.

Zgłoszenie działania do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej nie gwarantuje otrzymania dofinansowania, stanowi jednak podstawę ubiegania się o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych w wielu programach krajowych i europejskich – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy w Przygodzicach. Wniosek jest następujący – wykazanie chęci zaangażowania w tworzenie dokumentu zostanie odebrane jako „bonus” przy staraniu się o dofinansowanie wymiany źródła ogrzewania.

W celu przystąpienia do PGN należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej www.przygodzice.pl, a następnie przekazać go w formie pisemnej, pocztą tradycyjną na adres: pl. Powstańców Wielkopolskich 2, 63-421 Przygodzice, za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: ochrsrodowiska@przygodzice.pl, osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Przygodzice w godzinach pracy Urzędu. Termin upływa 13 lutego 2017 roku.

źródło: UG Przygodzice/własne

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz