Gmina Ostrów: Woda zdatna do picia. Sanepid kontroluje sytuację

0

Mieszkańcy Kwiatkowa, Słaborowic i Młynowa mogą spożywać wodę dostarczaną przez wodociągi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich. W miniony piątek Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał komunikat o obecności w wodzie pałeczek okrężnicy, tzw. coli. Woda jest oczyszczana, ale już teraz mieszkańcom dostarczana jest woda zdatna do użycia.

 

W piątek tuż po wydaniu komunikatu z ostrowskiego sanepidu o niezdatności do użycia wody z wodociągów w Kwiatkowie, Słaborowicach i Młynowie (gmina Ostrów Wlkp.) zastosowano zastępcze zasilanie z najbliższego punktu uzdatniania, który dysponował wodą o właściwych parametrach. W tym przypadku był to punkt w Czekanowie.

– Podejrzewamy, że przyczyną zanieczyszczenia wody były ostatnie potopienia i opady deszczu, które zmyły z pól nieczystości i wprowadziły je do wód gruntowych – tłumaczył dziś prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gorzycach Wlk., Marcin Siudziński.

Powiatowy Inspektor Sanitarny kontroluje sytuację i na bieżąco bada próbki wody. Parametry wody z wspomnianych trzech miejscowości wracają do normy. Nie odnotowano poważnych zachorowań u mieszkańców, do których dotarła zanieczyszczona ciecz.

Więcej w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick