Gmina Ostrów nagrodziła najpiękniejsze ogrody!

0
Już po raz szósty nagrodzono najpiękniejsze ogrody na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski. Konkurs "Relaks w ogrodzie" tradycyjnie zorganizowany jest przez Gminę Ostrów Wielkopolski oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich. Komisja konkursowa od pierwszej edycji ma już za sobą 130 obejrzanych ogrodów i nie da się ukryć, że z roku na rok są coraz piękniejsze i bardziej pomysłowe.

Ogród może być miejscem spotkań, hobby, a nawet oazą spokoju i z takiego założenia wychodzą właściciele ogrodów, które zajęły trzy miejsca na podium. – 8 godzin siedzę za biurkiem. Ogród jest dla mnie miejscem gdzie mogę się trochę poruszać i odpocząć – mówi Sabina Jańska, zdobywczyni II miejsca w konkursie. Zarówno Sabina Jańska jak i jej mąż na początku nie chcieli brać udziału w konkursie. – Namówili nas sąsiedzi, znajomi, rodzina. Nie spodziewaliśmy się, że zajmiemy tak wysokie miejsce – dodaje Mirosław Jański.

CZYTAJ TAKŻE: Parowóz stanął na tory. Jest kolejną atrakcją Pleszewa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piękny ogród to nie tylko widok cieszący oko. – To przede wszystkim bardzo dużo pracy. Ale miło jest usłyszeć, kiedy odwiedzający nas goście chwalą ogród – mówi Agnieszka Frąszczak, która wraz z mężem – Adamem zajęli III miejsce.

Zdaniem komisji konkursowej najpiękniejszy ogród należy do Reginy Kucharczyk z Radziwiłłowa, nieopodal Gorzyc Wielkich. – Czym mój ogród mógł ująć komisję? Wydaje mi się, że swoją wyjątkowością. Mam tam 80-letnie lipy, które zasadził jeszcze mój dziadek – mówi Regina Kucharczyk.

Jak co roku Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych przeznaczyło 10 tysięcy złotych na atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, oraz wyróżnionych.

I MIEJSCE – PANI REGINA KUCHARCZYK Z RADZIWIŁŁOWA 

II MIEJSCE – PAŃSTWO SABINA I MIROSŁAW JAŃSCY Z NOWYCH KAMIENIC

III MIEJSCE – PAŃSTWO AGNIESZKA I ADAM FRĄSZCZAKOWIE Z ZACHARZEWA

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick