Gigantyczne straty po pożarze na składowisku palet [ZDJĘCIA]

1
For. PSP Ostrzeszów
Na 300 tys. zł oszacowano wstępnie straty będące skutkiem pożaru składowiska palet. Ogień pojawił się w Palatach (powiat ostrzeszowski) w poniedziałkowe popołudnie.

Zakończyło się szacowanie strat po pożarze, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Palatach (powiat ostrzeszowski). Oceniono, że ogień spowodował zniszczenia sięgające 300 tys. zł.

CZYTAJ TEŻ: Seria pożarów na terenie Ostrowa! W mieście grasuje podpalacz? [ZDJĘCIA]

Strażacy zostali wezwani ok. 17.00 do miejscowości Palaty w gminie Grabów nad Prosną. – Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej ustaliły, że pożarem objęty został skład drewnianych palet na powierzchni około 600 m2, które znajdowały się w pobliżu samochodów ciężarowych oraz budynków mieszkalnych – informują ostrzeszowscy strażacy.

Służby skupiły się w pierwszej kolejności na obronie pozostałej części składu palet, która nie została jeszcze objęta ogniem. Miało to zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru i ograniczeniu strat. Do walki z żywiołem było potrzeba setek litrów wody, a w związku z rozwojem sytuacji pobierano ją z Prosny.

CZYTAJ TEŻ: Małpia ospa dotrze do Polski? Minister Zdrowia podpisał trzy rozporządzenia

W akcji wzięło udział 9 zastępów straży pożarnej nie tylko z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, ale także z Ochotniczych Straży Pożarnych w Grabowie nad Prosną, Kraszewicach, Bukownicy i Marszałkach.

Nadal nie jest znana przyczyna pożaru. Ustaleniami w tej sprawie zajmuje się policja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick