Gigantyczne straty po piątkowym pożarze. Zobacz, jak wyglądała akcja strażaków! [WIDEO]

0
15 milionów złotych - na tyle wstępnie oszacowano straty po piątkowym pożarze, do którego doszło w miejscowości Muchy w powiecie ostrzeszowskim. Na miejscu z ogniem walczyło blisko 40 zastępów straży pożarnej w liczbie 160 mundurowych. Ogień pojawił się w zakładzie produkującym palety. Spłonęły dwie hale, ale na szczęście nikt nie został ranny. Przyczyny pożaru będzie badał biegły.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w piątek po godzinie 21.00. Na miejscu okazało się, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Do akcji oprócz zastępów z powiatu ostrzeszowskiego zadysponowano także jednostki z powiatu kępińskiego, kaliskiego oraz sieradzkiego w województwie łódzkim.

CZYTAJ O POŻARZE: Ogromny pożar w powiecie ostrzeszowskim. Płoną hale i przyległe tereny [FOTO] [AKTUALIZACJE]

Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin. – Spłonęły dwie hale służące do produkcji i przechowywania palet oraz palety składowane na zewnątrz. Przed ogniem udało się obronić biura i zbiornik z paliwem, a także znajdujące się w pobliżu budynki mieszkalne. Nikt nie ucierpiał – potwierdza mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie.

Rzecznik poinformował nas także, że straty wstępnie oszacowano na 15 milionów złotych. Przyczyny pożaru będą badane.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick