Ogromny pożar w powiecie ostrzeszowskim. Płoną hale i przyległe tereny [FOTO] [AKTUALIZACJE]

30
39 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem na terenie firmy produkującej palety. Ogień trawi dwie hale i pomieszczenia biurowe. Pożar wybuchł w miejscowości Muchy w powiecie ostrzeszowskim w piątek około 21.00. Płomienie i łunę było widać dziesiątki kilometrów dalej. Po kilku godzinach żywioł udało się opanować. Dogaszanie może potrwać co najmniej do rana.

Do rozległego pożaru doszło w miejscowości Muchy w powiecie ostrzeszowskim (gmina Czajków) gdzie – jak wynika ze wstępnych ustaleń straży pożarnej – ogień rozprzestrzenia się na terenie firmy produkującej palety. Palą się dwie hale i pomieszczenia biurowe. Z ogniem walczy około 20 zastępów straży pożarnej, które próbują opanować żywioł i nie dopuścić do jego dalszego rozprzestrzeniania się.

AKTUALIZACJA – 23.10
Jak informują Czytelnicy, łunę widać z kilkudziesięciu kilometrów. Dostajemy od Was zdjęcia i filmy, które obrazują skalę żywiołu.

AKTUALIZACJA – 23.35
Pożar został opanowany, ale nadal trwa walka z ogniem. Przed strażakami bardzo pracowita noc, bo obszar, który trzeba ugasić, jest rozległy.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

Wideo: Czytelnik

AKTUALIZACJA – 00.06
Jak dowiedział się portal wlkp24.info, w wyniku pożaru nikt nie został ranny.

AKTUALIZACJA – 00:57
Nasza reporterka, która jest na miejscu, informuje, że pożarem został objęty zadaszony teren o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych oraz drugie tyle terenu na wolnej przestrzeni. Żywioł został opanowany, strażacy co najmniej do rana będą dogaszać pogorzelisko.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

    • Dziwne, bo ja się znajduję niedaleko i jakoś nie było widać. To jest ogromna tragedia a głupie komentarze są nie na miejscu

  1. Płonie jeden z najnowocześniejszych technologicznie i najpopularniejszych obecnie zakładów w całej Polsce – zbijalnia palet. XXI wiek, środek Europy.
    Kiedyś wiele się w tym kraju produkowało. Kiedyś… 🙁

  2. Firma nie szła . To trzeba pobrać pieniążki z ubezpieczalni . Oby dobrze przeprowadzili śledztwo . To już drugi raz w ciągu 10 lat się tak pali u sąsiada .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick