Gdzie stanie jarociński glan? Może podpowiecie

0
Trwa rewitalizacja centrum Jarocina, czyli największa inwestycja w historii tego miasta. Prace przygotowawcze już ruszyły, między innymi przy ulicy Wojska Polskiego. Tam właśnie, na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. św. Ducha stoi pomnik Glana. To już właściwie symbol Jarocina. Czy pozostanie w tym miejscu po – mającej się zakończyć za dwa lata – rewitalizacji?

­W centrum miasta już niebawem ruszy realizacja ogromnego przedsięwzięcia pod nazwą: „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina – etap II”. – W pierwszej kolejności zostanie wymieniona sieć kanalizacyjna, wodociągowa, powstaną nowe przyłącza – informuje wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak.

Pierwsze prace przygotowawcze już ruszyły – między innymi przy ulicy św. Ducha i Wojska Polskiego. Na terenach objętych rewitalizacją zmieni się infrastruktura zewnętrzna. A czy po zakończeniu prac pomnik Glana pozostanie na swoim dotychczasowym miejscu, a mianowicie nieopodal skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. św. Ducha. – Nie jesteśmy w stanie teraz tego powiedzieć, bo są różne koncepcje na to, gdzie ten Glan w tym zrewitalizowanym śródmieściu miałby się znaleźć i jak zostać wyeksponowany. Jest kilka propozycji, ale nie możemy też wykluczyć, że zostanie w dotychczasowym miejscu. Za szybko,by o tym mówić – mówi wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak.

 

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick