GDDKiA: „Droga S11 nie zaburzy nabożeństw w kaplicy”

2
Władze Pleszewa otrzymały odpowiedź od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy drogi S11 na trasie Kórnik - Ostrów Wielkopolski, która ma przebiegać także przez gminę Pleszew.

W piśmie, które przedstawiciele Pleszewa skierowali do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zawarto m.in. uwagi dotyczące przebiegu drogi, które odnoszą się do zaproponowanego przez GDDKiA studium korytarzowego. Odnoszą się one m.in. do konieczności zachowania spójności poszczególnych miejscowości, poszanowania przyrody oraz uwzględnienia uwag mieszkańców.

Do pleszewskiego urzędu właśnie wpłynęło pismo w tej sprawie, w którym czytamy m.in.: „Studium Korytarzowe jest I etapem inwestycji, co oznacza, że nie zawierają rozwiązań ostatecznych. Stanowi ono dane wyjściowe do dalszych analiz. Dodać należy, że na etapie SK wrysowujemy na mapie pasy terenu o szerokości ok. 500 m (korytarze), a szerokość docelowego terenu pod przyszły pas drogi ekspresowej wynosi ok. 60-100 m”.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Jak informują przedstawiciele GDDKiA, postulaty władz Pleszewa oraz mieszkańców, zostały przekazane wykonawcy, aby uwzględnił je w projekcie. Danuta Hryniewiecka, która podpisała się pod pismem odpowiada też konkretnie na obawy mieszkańców wyszczególnione w w piśmie wysłanym do tej instytucji: „Komunikacja pomiędzy miejscowościami Taczanów Pierwszy, Taczanów Drugi, Lubomierz, Sowina Błotna będzie zapewniona przez istniejącą sieć dróg. Drogi krzyżujące się z projektowaną S11 nie będą likwidowane, a w ich ciągu powstaną bezkolizyjne przejazdy”.

ZOBACZ TEŻ: S11 z Ostrowa do Kępna. Burmistrz Ostrzeszowa przeciwko jednemu z wariantów

Spać spokojnie mogą też ci, którzy obawiają się, że na budowie „ekspresówki” ucierpią ich łąki i pola. „W ramach budowy wszystkie cieki melioracji zostaną przebudowane w taki sposób, aby nie zmieniały stosunków wodnych w okolicy. (…) Przebieg drogi S11 nie zaburzy systemu edukacyjno-oświatowego oraz nie pozbawi możliwości odprawiania nabożeństw w kaplicy pw. św. Józefa w Taczanowie Drugim”. Mają się do tego przyczynić wiadukty, które – zgodnie z zapowiedziami GDDKiA – powstaną wiadukty, które mają zachować ciągłość poruszania się po istniejących drogach.

Planowane są też dalsze konsultacje społeczne. Pismo, które wpłynęło do urzędu można przeczytać pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Budujcie , realizujcie bo za chwilę PiS jakimś „cudem” znów coś wymyśli (jakiś pretekst ) i przerzuci środki na ścianę …wschodnią !!!!!! Za chwilę będzie pewnie konferencja SENATORA , że to jego zasługa > No to czekam … Może się wykazać …podobnie jak z PN RAMĄ KOMUNIKACYJNĄ !!!! No ale to już „bomba ” wyborcza , podobnie jak bezpłatne przejazdy !!!!

  2. Budujcie bo S11 bardzo potrzebna jest. Ten wariant B jest bardzo dobry, bo najmniej wyburzeń w nim jest i jak widać w piśmie nie będzie komplikacji których obawiali się mieszkańcy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick