Pleszew. Władze miasta wybrały warianty przebiegu drogi S11. Czy są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców?

3
Władze Pleszewa wybrały dwa warianty przebiegu odcinka drogi ekspresowej S11 przez teren gminy. Odrzucono propozycję drugą, która budziła sporo emocji. Pismo w tej sprawie zostało wysłane do GDDKiA. Miasto czeka teraz na odpowiedź.

Budowa drogi S11 na terenie Południowej Wielkopolski to temat, który spędza sen z powiek samorządowcom, mieszkańcom i przedstawicielom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Plany jej budowy sięgają już lat 80. XX wieku. W tym czasie sporo się zmieniło, a drogi jak nie było, tak nie ma, choć ostatnie działania GDDKiA oraz władz Pleszewa pozwalają mieć nadzieje, że coś się w tej kwestii wreszcie zmieni.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Władze poznańskiego oddziału generalnej dyrekcji zaproponowały trzy warianty przebiegu drogi S11 przez powiat pleszewski. „Opowiadamy się za wyborem do dalszego procedowania wariantu A lub C z ewentualnymi mutacjami polegającymi na ich miksowaniu oraz pewnych korektach, których konieczność nasuwa nam się szczególnie na obszarach objętych miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i terenach z zagęszczeniem istniejącej zabudowy” – czytamy w piśmie, które władze Pleszewa wysłały do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odrzucony został więc wariant „B”, który budził spore kontrowersje części mieszkańców. Dyskusja m.in. na temat tzw. „drugiego korytarza” toczyła się w programie „Prosto w oczy” w Telewizji Proart, którego fragment możecie obejrzeć powyżej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wariant B to jest wymysł.
    Od wielu lat była wstępnie wytyczona linia drogi.Co się teraz stało ,że ma się zmienić ?Przecież jak ludzie chcieli sie budować w tych miejscach nie otrzymywali zgody na budowe domów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick