Galeria fotografii na urzędowych korytarzach

0
Fot. pleszew.pl
Urzędowe korytarze w pleszewskim ratuszu przestały być puste i bez wyrazu. Na wszystkich kondygnacjach pleszewskiego magistratu zawisły fotografie Tomasza Cichego i stworzyły wyjątkową galerię.

Pomysł Arkadiusza Ptaka, burmistrza Pleszewa by wypromować lokalnych artystów jest niecodzienny. Ich prace mają mieć swoje miejsce na urzędowych korytarzach. Na pierwszy ogień poszły fotografie Tomasza Cichego, które znajdują się na wszystkich kondygnacjach budynku. Wystawa nosi tytuł „Dźwięki ciszy”. – Przedstawiają zapomniane miejsca w Polsce i Europie. Są to zarówno dworki i pałace, jak i opuszczone baseny, szpitale i inne obiekty. Często nie znajdziemy tych miejsc w standardowych przewodnikach, a mimo to są one piękne i owiane tajemnicą, która kusi, by je poznać bliżej – tłumaczy artysta.

Pomysł burmistrza był podyktowany trwającymi ograniczeniami w kulturze z powodu epidemii koronawirusa. Zdaniem włodarza Pleszewa to bardzo źle odbija się na naszym samopoczuciu. Postanowił więc dać dostęp do kultury mieszkańcom, którzy przy okazji załatwiania urzędowych spraw, mogą obejrzeć wyjątkowe zdjęcia. – Skoro regularnie występują ograniczenia w dostępie do galerii i muzeów, taka lokalizacja pozwala wspomagać twórców w kontakcie z publicznością i na odwrót tłumaczy Arkadiusz Ptak.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick