Gabloty pękają w szwach, a oni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

0
13 medali Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Europy, ponad 200 medali Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w warcabach 100-polowych i 64-polowych. Do tego 43 medale mistrzostw okręgu i Grand Prix Południowej Wielkopolski. Te wszystkie osiągnięcia są udziałem UKS-u Komorzanki Komorze, a dokładnie zdolnych dzieci oraz bystrej młodzieży z gminy Żerków w powiecie jarocińskim. Na wlkp24.info przybliżamy osiągnięcia tego wyjątkowego klubu.

UKS Komorzanka Komorze to młody klub, który powstał w 2013 roku, a już ma gabloty wypełnione pucharami i medalami. Zawodniczki i zawodnicy z gminy Żerków są niezwykle utalentowani, co potwierdzają zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski.

CZYTAJ TEŻ: Filip Pioch z Ostrowa zwycięzcą I Grand Prix Wielkopolski!

Niedawno rozpisywaliśmy się o ich sukcesach, kiedy reprezentantki UKS-u wróciły z mistrzostw Europy i świata. Tam Patrycja Tomczak wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych, które zorganizowano w tureckiej Kapadocji. Jej klubowa koleżanka Maja Rydz (rywalizowała w grupie juniorek do lat 13, rocznik 2009 i mł.) także uczestniczyła w tym czempionacie rywalizując w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. Zajęła odpowiednio 13., 10. i 12. miejsce.

Jeszcze młodsza od nich Danuta Bożejewicz wywalczyła srebro Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Warcabach 64-polowych (Kranewo, Bułgaria). Patrycja Tomczak również wystąpiła w tych zawodach. W grupie juniorek do lat 16 (rocznik 2006-2008) w grze aktywnej, błyskawicznej i klasycznej zajęła miejsca 12. oraz dwa razy 11.

Gabloty Komorzanki są wypełnione pucharami oraz medalami, a w antyramach zdobiących korytarz można znaleźć wycinki artykułów z lokalnej prasy prezentujące osiągnięcia klubu.

W materiale wideo przybliżamy Wam ostatnie sukcesy UKS-u zdobywającego popularność daleko poza gminą Żerków w powiecie jarocińskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick