Filip Pioch z Ostrowa zwycięzcą I Grand Prix Wielkopolski!

Młody ostrowski zawodnik wygrał I Grand Prix Wielkopolski Młodzików w tenisie stołowym. Zawodnik LKS-u Tajfun świetnie sobie poradził w rywalizacji, do której przystąpiło 48 zawodników i 36 zawodniczek.

Ostrowski klub reprezentowali w Lubaszu: młodziczka Agata Strzelczak i młodzicy: Filip Pioch oraz Tymon Kokot.

Najlepiej spisał się właśnie Filip, który przegrał tylko jednego seta i dzięki temu zajął pierwsze miejsce. Bardzo dobrze spisała się także Agata, która po bardzo zaciętym półfinale uległa 1:3 w setach późniejszej zwyciężczyni Grand Prix – Zuzannie Wieczorek z KS-u Polonia Śmigiel.

Pozytywnym zaskoczeniem turnieju był natomiast Tymon, dla którego rywalizacja w Grand Prix była debiutem w zawodach tej rangi. Zakończone sukesem eliminacje pozwoliły mu na awans do turnieju głównego. Zajął miejsce wśród 31 innych zawodników uprawnionych do rywalizacji. – Nasz młody zawodnik w pierwszej rundzie wyeliminował turniejową „jedynkę”, a więc Piotra Matkowskiego z LKTS-u Luboń, pokonując go pewnie 3:0. Było to największą niespodzianką całego Grand Prix. W kolejnym meczu Tymon niespodziewanie przegrał z niżej notowanym przeciwnikiem i ostatecznie zajął 17. miejsce w turnieju – relacjonuje Robert Strzelczak z LKS-u Tajfun.

Udany turniej dla ostrowskich młodzików okazał się trampoliną do kolejnych startów. Filip Pioch zapewnił sobie start w Grand Prix Polski, natomiast Agata Strzelczak i Tymon Kokot będą mieli okazję rywalizować w eliminacjach do turnieju głównego GP Polski. Te zawody odbędą się w dniach 23-25 września w Zielonej Górze.