Film ostrowskiej aktorki i reżyserki zostanie pokazany na festiwalu w Nowym Jorku

0
W trakcie trwającego Chelsea Film Festival w Nowym Jorku premierę ma film Moniki Ekiert. To aktorka pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego, która tą produkcją zadebiutowała w roli reżyserki. Dla Telewizji Proart i portalu wlkp24.info opowiedziała o tym, jak powstawał film oraz o karierze aktorskiej w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jak mówi, jej amerykański sen właśnie się spełnia.

Monika Ekiert, pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego aktorka spełnia marzenia w Stanach Zjednoczonych, gdzie występuje w filmach i na deskach teatrów, a teraz debiutuje w roli reżyserki. Jej film zatytułowany „What’s your price” (pol. Jaka jest twoja cena) zostanie zaprezentowany na nowojorskim Chelsea Film Festival. – To dramat opowiadający o marzeniach pary imigrantów, o niedomówieniach w parach i właśnie tym, że szczerość uchroniłaby nas przed wieloma trudnymi sytuacjami – mówi dla Telewizji Proart aktorka i reżyserka.

Produkcję tworzyło 25 osób. Powstały dwie wersje filmu: 15- i 40-minutową, a jego produkcja trwała sześć miesięcy. Ta krótsza ma właśnie premierę w Nowym Jorku. – Nie chciałam z tym filmem zbyt wiele robić, bo dwa dni przed zdjęciami zmarł mi tata. Dlatego jestem w Polsce. Odłożyłam go na bok, bo był owiany dramatem, ale producenci poprosili o film, więc stwierdziłam „Dobra, robimy go. Montujemy” – wyjaśnia.

Ostrowska aktorka ma nadzieję, że film dotrze także do Polski w ramach prezentacji na różnych festiwalach.

Monikę Ekiert można było oglądać ostatnio w serialu TV Puls zatytułowanym „Rodzinny interes”, a także w „Barwach szczęścia”. Aktorka wkrótce wróci do Stanów Zjednoczonych,gdzie planuje kontynuować karierę w obu rolach: jako aktorka i jako reżyserka.

Jesienią 2019 roku spotkała się z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego w Kinie Komeda.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick