DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Festiwal filmowy zakończony. Grand Prix Komeda dla Bartosza Chajdeckiego (FOTO)

Trwający siedem dni festiwal już za nami. Tegoroczne święto kina w Ostrowie Wielkopolskim obfitowało w wydarzenia. Na festiwal przyjechało blisko 40 gości: reżyserów, aktorów, krytyków filmowych, dziennikarzy muzycznych oraz – oczywiście – kompozytorów muzyki filmowej. I wszyscy oni wraz z publicznością oglądali filmu, słuchali koncertów i uczestniczyli w spotkaniach autorskich.

Festiwal zakończył się w sobotę, 28 sierpnia. Tego dnia podczas uroczystej gali ogłoszono werdykt jury konkursu Grand Prix Komeda na Najlepszą Muzykę Filmową. W tym roku do konkursu zostało wyselekcjonowanych siedem obrazów. Były to: „Amatorzy” – reż. Iwona Siekierzyńska, muz. Marzena Majcher, „Magnezja” – reż. Maciej Bochniak, muz. Jan A. P. Kaczmarek, „Miasto” – reż. Marcin Sauter, muz. Jerzy Rogiewicz, „Mistrz” – reż. Maciej Barczewski, muz. Bartosz Chajdecki, „Moje wspaniałe życie” – reż. Łukasz Grzegorzek, muz. Piotr Waglewski Emade, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” – reż. Mateusz Rakowicz, muz. Smolik, „Szarlatan” – reż. Agnieszka Holland, muz. Antoni Komasa Łazarkiewicz, Mary Komasa.

Muzykę oceniało jury w składzie: Ewa Błaszczyk, Kinga Dębska, Radzimir Dębski „Jimek”, Tomasz Lach, Paweł Mykietyn i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Grand Prix Komeda – statuetka i nagroda pieniężna – trafiło do Bartosza Chajdeckiego za muzykę do filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. – Nie spodziewałem się tej nagrody. W tym roku w konkursie biorą udział fantastyczni kompozytorzy, a w jury są same znakomitości, same ikony. Jestem zaszczycony tym wyróżnieniem – nie krył wzruszenia kompozytor, po czym wyznał, na co przeznaczy pieniądze z nagrody: – Obecnie jestem na etapie budowania studia, na co także przeznaczę te pieniądze. Od tego momentu więc Ostrów Wielkopolski, festiwal Grand Prix Komeda będzie dosłownie częścią tego, co będę robił.

Pozostałe nagrody powędrowały do:

Nagroda im. Wojciecha Jerzego Hasa za niezależność twórczą dla Mariusza Wilczyńskiego i film „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Nagrodę wręczyła Wanda Ziembicka-Has, która jest pomysłodawczynią tego wyróżnienia

Nagroda Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości dla Andrzeja Korzyńskiego

Nagroda Publiczności dla reżyserki Iwony Siekierzyńskiej i kompozytorki Marzeny Majcher za film „Amatorzy”

Na zdjęciach festiwalowe czwartek, piątek i sobota. Fot. Hanna Olejnik

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz