Fani Ostrovii 1909 odpowiadają władzom klubu. Wydali oświadczenie i krytykują działania zarządu

8
Kibice Ostrovii 1909 wydali oświadczenie, w którym odnoszą się do tez zawartych w... oświadczeniu opublikowanym kilka dni temu przez zarząd klubu. Krytykują w nim działania jego przedstawicieli, odpowiadają na zarzuty o wykorzystanie herbu bez zgody i - jak to ujęli przedstawiciele zarządu - "homofobiczną manifestację".

Kilka dni temu zarząd TP Ostrovii 1909 wystosował oświadczenie w sprawie pikiety, którą można było zauważyć w Ostrowie Wielkopolskim. W przemarszu wzięli udział uczestnicy ubrani m.in. w barwy klubowe ostrowskiego klubu, a na transparencie, który rzucał się w oczy można było zauważyć charakterystyczny znak symbolizujący rodzinę pod parasolem. Chcieli w ten sposób zamanifestować obronę tradycyjnych wartości.

CZYTAJ: Będzie podwyżka opłat za śmieci. Radni przegłosowali

Przedstawiciele zarządu napisali w oświadczeniu, że „T.P. Ostrovia 1909 kategorycznie potępia wszelkie działania obejmujące szerzenie negatywnych postaw i uczuć wobec dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, płeć, wyznanie, kolor skóry itp. (…) Ostrovia 1909 jest strefą wolną od homofobii, rasizmu, szowinizmy czy dyskryminacji z jakiegokolwiek innego tytułu”.

Do tych słów odnieśli się kibice, którzy skrytykowali działania zarządu. W ich oświadczeniu czytamy z kolei: „Zarząd klubu swoim oświadczeniem odcina się od swoich kibiców, którzy byli, są i będą bez względu na wszystko oraz zapomina, ile im zawdzięcza.
Jako kibice Ostrovii postanowiliśmy wyrazić swój sprzeciw wobec ideologii, która ostatnimi czasy agresywnie atakuje ważne dla nas, jak i większości Polaków wartości, takie jak rodzina, wiara, tożsamość narodowa, narzucając jedyną wg nich słuszną poprawność. Mimo iż transparent, który został przez nas wykonany, według opinii wielu osób nie obraża, nikomu nie wyrządzono krzywdy, zarówno w sposób fizyczny jak i słowny, to dotykają nas represję ze strony policji, która za ww transparent zatrzymuje osoby (często tylko za obecność tego dnia na meczu), przyjeżdżając pokazowo do pracy i domów, jakby wyrażenie swoich przekonań poprzez transparent było tak strasznym przestępstwem, wymagającym takich środków”.

CZYTAJ: „Stalówka” przed sezonem na żywo w Telewizji Proart i na wlkp24.info

Odnieśli się także do kwestii wykorzystania klubowego herbu. Podkreślili, że dotychczasowy nie spotkał się z ich aprobatą i zabiegali o przywrócenie historycznego, co stało się w czerwcu 2020 roku. Wtedy przywrócono go zastępując wcześniejszy. Zarząd w oświadczeniu podkreślił, że „manifestacja homofobiczna (…) nie była w żaden sposób inspirowana przez działaczy, trenerów, zawodników czy członków Towarzystwa Sportowego Ostrovia 1909. Herb został użyty bez zgody i wiedzy kogokolwiek, kto jest związany z działalnością T.P. Ostrovia 1909”.

Tymczasem w oświadczeniu opublikowanym przez kibiców Ostrovii na ich fanpage’u czytamy następujące słowa: „Odnośnie wykorzystania herbu klubu, klub powrócił do niego w czerwcu tego roku po naszych staraniach. Przez 10 lat Ostrovia grała pod zmienionym przez zarząd herbem, który nie spotkał się z naszą akceptacją, ze względu na historię”.

Pełna treść oświadczenia fanów Ostrovii 1909

W nawiązaniu do oświadczenia zarządu klubu z dnia 24 sierpnia 2020 r. chcemy przedstawić nasze stanowisko.
Od lat wspieramy klub całym sercem, niezależnie od ligi. Wspieramy, gdy znajduje się na sportowym zakręcie (co aktualnie ma miejsce), wspieramy gdy odnosi sukcesy. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że jesteśmy dwunastym zawodnikiem zespołu i mimo wszystko oferujemy wsparcie i wierność.
Uważamy, że zarząd powinien koncentrować się na sprawach znaczących dla klubu m.in. Na budowaniu silnego zespołu, prawidłowym szkoleniem młodzieży, nadzorowaniu finansów oraz marketingu, a nie na tematach odbiegających od zarządzania organizacją sportową. Ostrovia powinna być wizytówką i dumą Ostrowa!!!
Nawiązując do nadzorowania klubowego marketingu, zarząd od kilku lat robi to nieprawidłowo. To kibice wielokrotnie wspierali klub, promując go i zachęcając do przyjścia na stadion.
Odnośnie wykorzystania herbu klubu, klub powrócił do niego w czerwcu tego roku po naszych staraniach. Przez 10 lat Ostrovia grała pod zmienionym przez zarząd herbem, który nie spotkał się z naszą akceptacją, ze względu na historię.
Zarząd klubu swoim oświadczeniem odcina się od swoich kibiców, którzy byli, są i będą bez względu na wszystko oraz zapomina, ile im zawdzięcza.
Jako kibice Ostrovii postanowiliśmy wyrazić swój sprzeciw wobec ideologii, która ostatnimi czasy agresywnie atakuje ważne dla nas, jak i większości Polaków wartości, takie jak rodzina, wiara, tożsamość narodowa, narzucając jedyną wg nich słuszną poprawność. Mimo iż transparent, który został przez nas wykonany, według opinii wielu osób nie obraża, nikomu nie wyrządzono krzywdy, zarówno w sposób fizyczny jak i słowny, to dotykają nas represję ze strony policji, która za ww transparent zatrzymuje osoby (często tylko za obecność tego dnia na meczu), przyjeżdżając pokazowo do pracy i domów, jakby wyrażenie swoich przekonań poprzez transparent było tak strasznym przestępstwem, wymagającym takich środków. Mimo braku dowodów wszystkie osoby zatrzymane otrzymują mandaty lub wezwania do sądu. Taka postawa władzy jest nie do przyjęcia, ponieważ w państwie „prawa” stosuje się podwójne standardy, kiedy chodzi o kibiców, są one zdecydowanie pokazowe i uderzające w wolność słowa i wolność przekonań.
Mimo wszystko, dalej będziemy robić swoje i przeciwstawiać się narzucaniu norm i pseudopoprawności które nie mają nic wspólnego z naszymi przekonaniami i godzą w wartości które od zawsze były utożsamiane z naszym pięknym krajem
Z kibicowskim pozdrowieniem.
TYLKO OSTROVIA!!!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 28
  26

  Brawo kibice tęczowa rewolucja to żadna równość to ideologia !!! Jak komunizm czy faszyzm kto tego nie widzi to udaje głupa!!! lub ma jakiś lewacki cel…

 2. 31
  17

  Marzy mi się, żeby kiedyś w końcu w Polsce wprowadzono finansowanie kościoła z opłat wierzących. Wtedy ci wszyscy gadający o katolickich wartościach i ludzie wielkiej wiary nie mogliby uwierzyć, jak ich mało.

 3. 18
  13

  Z tą ideologią to do Moskwy jedźcie pachołki. Tam sobie klejcie te krzyże celtyckie i inne faszystowskie symbole obok logo Ostrovii. Paszoł won!

 4. 8
  5

  Jedno pytanie. Kto jest wrogiem? Kibic Ostrovii ale gej, czy kibic KKS Kalisz ale narodowiec? Kiedyś odpowiedź była jasna. Tylko OVIA

 5. 2
  1

  „Od lat wspieramy klub całym sercem, niezależnie od ligi. Wspieramy, gdy znajduje się na sportowym zakręcie, wspieramy gdy odnosi sukcesy(…)”
  Dobrze, wspierajcie. Ale to wsparcie, nie jest jednocześnie prawem, żeby się wykazywać prostactwem umysłowym i brakiem zrozumienia dla innych.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick