Homofobiczna pikieta w barwach Ostrovii 1909? Klub wydał oświadczenie

19
Fot. ostrovia1909.pl
Władze TP Ostrovii 1909 oficjalnie odcięły się od manifestacji, która miała miejsce w niedzielę 23 sierpnia w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Jej uczestnicy byli ubrani m.in. w barwy klubowe Ostrovii. Dało się zauważyć także homofobiczne hasła. Zarząd klubu wydał oświadczenie w tej sprawie, potępiające tego typu zachowania. ""Ostrovia 1909 jest strefą wolną od homofobii, rasizmu, szowinizmu czy dyskryminacji z jakiegokolwiek innego tytułu!" - czytamy w oświadczeniu.

W minioną niedzielę w okolicach Parku Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim można było zaobserwować manifestację osób ubranych m.in. w barwy i koszulki TP Ostrovii 1909. Jak można było zaobserwować, pikieta miała charakter homofobiczny, promujący tradycyjny model rodziny przy jednoczesnej niechęci dla osób ze środowiska LGBT+.

Władze piłkarskiej Ostrovii 1909 wydały oświadczenie w tej sprawie, w którym stanowczo odcinają się od tej formy manifestowania swoich poglądów i potępiają podobne zachowania. „T.P. Ostrovia 1909 kategorycznie potępia wszelkie działania obejmujące szerzenie negatywnych postaw i uczuć wobec dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, płeć, wyznanie, kolor skóry itp.” – czytamy w piśmie, które w całości publikujemy poniżej.

Przedstawiciele klubu podkreślili również, że choć w trakcie manifestacji można było zauważyć biało-czerwone koszulki charakterystyczne dla Ostrovii, to nie mają oni nic wspólnego z tą akcją jako osoby reprezentujące TP Ostrovię 1909. „Choć uczestnicy manifestacji ubrani byli w charakterystyczne biało-czerwone koszulki będące symbolem Ostrovii, nie była w żaden sposób inspirowana przez działączy, trenerów, zawodników czy członków Klubu Towarzystwo Piłkarskie Ostrovi1 1909. Herb Klubu został użyty bez zgody i wiedzy kogokolwiek, kto jest związany z działalnością T.P. Ostrovia 1909” – czytamy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. 22
  2

  „Jak można było zaobserwować, pikieta miała charakter homofobiczny, promujący tradycyjny model rodziny przy jednoczesnej niechęci dla osób ze środowiska LGBT+.”

  No ciężko zaobserwować bo Państwo na swojej stronie o tym nie poinformowaliście ani nie zrobiliście relacji… Czy tam była niechęć do homoseksualistów i itp. po przez wzywanie do dyskryminacji (np. odmawianie praw przysługujących obywatelowi RP zgodnie z konstytucją RP) albo wyzwanie do naruszeń cielesnych (wyrażanie gróźb karalnych) nie mam pojęcia jako czytelnik. Szanowna redakcjo jak ja mam się odnieść do tej pikiety skoro musiała być tak mała i nieistotna dla życia miasta że wasz portal o tym postanowił nie pisać ? Po co więc TP Ostrovia wydaje oświadczenie ? Kolejny news w stylu wrocławskiej „Libacji na skwerku” czy tez realne wydarzenie ważne dla regionu ? Nie wiem kogo wiarygodnośc tym newsem jest podważana waszego portalu czy T.P. Ostrovia ?

 2. 19
  18

  Do tego doprowadzily rządy dyktatora, prezydenta i całej pisowski ej bandy. Niedługo będziemy bali si wyjść na ulicę. Czy Ci ludzi LGBT zrobili coś złego.? Ja więcej boję się tej bandy z gestem powitalnym faszysto.

 3. 21
  11

  No nie wierzę, naprawdę „straszna” manifestacja, ci „źli” obrońcy rodziny mieli czelność przejść sobie parkiem. Ludzie ogarnijcie się robicie aferę z niczego, szkoda że tak ochoczo nie piszecie kiedy robi się manifestacje w drugą stronę.

 4. 11
  4

  Nie narodowa nie patriotyczna tylko obiad psychiatryczna. Był wasz wódź adrianek? Czy teraz udaje geja żeby dostać mniejszy wyrok za swastyki? Afro sie w grobie przewraca.

 5. 11
  7

  Czy miasto wydało zgodę na jakieś manifestacje narodowców? Za mało swastyk na murach? Trzeba tych kretynów tępić. A ci śmieszni kibice Ostrovii tylko jej szkodzą. Jak chcesz malować swastyki albo kogoś obrażać to nie ubieraj barw klubowych bo one mają więcej z patriotyzmem wspólnego niż będziesz miał przez całe życie.

 6. I tak się wszyscy zakręcili, że już nikt nie wie o co chodzi:
  WLKP24 pisze: „jak można było zaobserwować, pikieta miała charakter homofobiczny, promujący tradycyjny model rodziny(…)”,
  a OSTROVIA „kategorycznie potępia wszelkie działania obejmujące szerzenie negatywnych postaw i uczuć wobec dyskryminacji (…)”
  Jednym i drugim proponuję proste, niezłożone zdania to może wykminimy o co komu tak naprawdę chodziło.

 7. 5
  1

  Młyn niech się weźmie za doping a nie manifestowanie swoich poglądów. Chcecie uprawiać politykę to zapiszcie się do partii. A jak nie to rozumiem że będziecie teraz piętnować złe według was zachowania? O pedofili w kościele też zrobicie transparent czy się boicie?
  Mówicie, że Ostrovia to wy, to powiedzcie ilu was jest na meczu? 20-30? Chyba, że zdarzy się jakis mecz derbowy. Płacicie wszyscy za bilety? Bez was klubu nie będzie? Był jest i będzie. A jak chcecie mu pomóc to zróbcie to w inny sposób, możecie płacić za bilety, namawiać znajomych żeby przyszli na miejski albo przyprowadzic sponsora. A tak w ogóle to powiedzcie gdzie te czasy gdy bali się nas w Kaliszu? Teraz nakrywają nas niestety czapką.

  • 2
   3

   To mamy prowadzić doping czy dążyć do tego by znów „bali się nas w Kaliszu”? Wypowiedź pełna sprzeczności i braku logiki, jakże to znamienne dla osób popierających zachowania „niebinarne”. Zniewiesciale społeczeństwo, pełne nienawiści do katolików, wyzywające innych od „faszystow”.

 8. 3
  5

  Z pisma Pana prezesa wynika ze w klubie mogą grac piłkarze bez jaj bądź też klubem zarządzają faceci bez jaj. W sumie wszystko by się zgadzało

 9. 1
  1

  Za to w waszym manifeście nie ma żadnych sprzeczności. Typowa wypowiedź pełna sprzeczności i braku logiki typowa dla prawakow i ultrakatoli. Czekam kiedy potepicie zachowanie księży molestujących dzieci, no czekam. Czy to wam nie przeszkadza? Kiedy będzie transparent? A nawiązanie do bania się Kalisza nie wiesz po co jest? Po to żeby pokazać, że w stosunku do osób jak to ująłeś „niebinarnych” umiecie się postawic, do innych już nie.

  • A powiedz mi proszę, czy rozmowa dotyczy kwestii manifestacji LGBT, czy pedofilii w kościele? Pedofil ksiądz, nauczyciel, murarz, celebryta to zawsze pedofil. Ja potrafię przyznać, że każde takie zachowanie jest niedopuszczalne i powinno być surowo karane. Szukasz argumentu w rodzaju: katole=księża=pedofile, dlaczego nie potępiasz celebrytów pedofili, którzy tak ochoczo wspierają właśnie ruchy LGBT ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick